Повідомлення
  • There is no category chosen or category doesn't contain any items

Барвісток із Новоградівки

Автор: Нова Газета

Колишня педагогиня й голова сільради з Новоградівки Кропивницького району Ольга Маркова вдома створила майстерню з виготовлення екологічних торбин. Кожна із них – витвір в одному екземплярі.  

Сама вона родом із Донецька, але все свідоме життя прожила на Бобринеччині. Спочатку у Витязівці, згодом у Новоградівці, куди після навчання за направленням переїхала працювати у місцеву школу. 

Малює й дружить зі швейною машинкою з дитинства, з часом до них долучилася голка для вишивання.

– Ця ідея в мене з’явилася взимку, – розповідає пані Ольга. – Я займаюся розписом картин по номерах. Це захоплива справа, картини виходять просто фантастичні. Але після малювання залишаються фарби. Куди їх подіти? От і придумала, як їх застосувати. Крім цього, зараз у світі дуже модне все, що пов’язано із ековиробництвом. До того ж донька Юля надихнула до цієї справи, підштовхнула, мовляв, ти ж, мамо, все одно малюєш, шиєш, вишиваєш. Чому не спробувати? 

Тим більше, що нещодавно позбулася роботи. Тож хобі стало професією. Свої торбинки Ольга прикрашає не тільки пензлем, а й вишивкою – бразильською та українською, гладдю. Часто декорує їх і шпагатом, який нині дуже популярний в рукоділлі. Залишки фарби їй також постачають такі ж «хворі» цим мистецтвом, з якими знайома через інтернет. 

Здебільшого через цю мережу й продають торбинки. Місяць тому дочка створила сторінку в Інстаграм під назвою barvistok.ua,через яку просуває продукцію мами. За цей час продали щонайменше 15 торбин, але люди просять зробити ще й ще.

– Мені якось дивно й сумно, що замовники – жителі Київщини, Харківщини, а наша область поки не цікавиться, – зауважує Ольга. – Хоча, якщо зважити, що ми лише місяць як презентуємо свою роботу, то, може, це й не дивно.   

Сумки шиє з льняної тканини-двонитки, яка однакова з лиця й вивороту. Її постачальником стало ательє в Бобринці, яке віддає майстрині залишки матеріалу. Ціни на товар дуже демократичні – 210-270 грн – особливо якщо зважити на те, що кожна торбина – неповторна.

 

– Тканину беру недешеву, бо дотримуюся принципу «головне – якість». Коли працюю над виробом, стараюся все робити бездоганно, бо це ж моє обличчя.

Наш кор.
Фото Ольги Маркової.
Замовити екоторбинки можна за тел. 0963429519