Повідомлення
  • There is no category chosen or category doesn't contain any items

Не дали АТОвцям землю, ще й обізвали...

Ігор Крушеницький
Автор: Ігор Крушеницький

Депутати Світловодської міської ради не підтримали рішення про затвердження проєкту землеустрою щодо відведення та передачу у власність земельних ділянок чотирьом десяткам учасникам бойових дій. Сесія відбулася минулого тижня. Неприємного резонансу цій події додало висловлювання одного із депутатів.

Землі були виділені ще рік тому Держгеокадастром, залишилось затвердити проєктну документацію – це вже повноваження місцевих рад.

Розглядалися проєкти рішення щодо ділянок, на більшість із яких претендують учасники АТО із Кропивницького району. Депутати спробували переголосувати це питання, але з другої спроби затвердили рішення лише щодо двох АТОвців зі Світловодська та сім’ї загиблого у війні на Сході із Власівки. Решта побратимів вкотре спіймали облизня (питання на сесію виносилося не вперше).

За словами голови місцевої спілки учасників АТО Олександра Скотнікова, загалом близько двохсот учасників бойових дій на Донбасі із Світловодська досі не отримали земельні ділянки. Також він зауважив, що це число ще збільшиться завдяки тим, хто поступово повертається із фронту.   

Свою позицію депутат від «Слуги народу» Андрій Кукса, реагуючи на емоції, обурення й аргументи АТОвців, пояснив так:

– Коли всі скопом виїдемо в зону бойових дій, тоді буде одна розмова, про землю мова не йтиме в принципі, оскільки мова йтиме про свої життя. Але коли ви прийшли, в’їхали сюди, це вже, ви вибачте, питання барижне. Тому що ми стурбовані тим, щоб (...) забезпечити існування ОТГ... Ви нам пропонуєте передати у власність землю, яка оподатковуватиметься за ставкою 0,5, навіть нуль. А по інших ділянках – 24. Тобто ви у п’ятдесят разів садите бюджет.

Учасник АТО з інвалідністю, кропивничанин Сергій Шагін, який чотири роки допомагає побратимам отримувати земельні ділянки, у коментарі «Новій» зазначив:

– Нам вдалося зняти із аукціону дві земельні ділянки у Світловодську – одне поле 83 гектари, друге – 44. Подали на оформлення цих ділянок АТОвців із Кропивницького та району, бо обласний центр зараз не в змозі забезпечити землею учасників бойових дій. На 44 гектарах половина заявників отримали  дозволи ще 2019 року. Але ми даремно не дотисли це питання одразу по гарячих слідах, просто я тоді часто на Донбас катався, думалося, що нікуди ті ділянки не дінуться, все зробимо не поспішаючи. Не так сталося, як гадалося. Тому вже щодо поля на 83 гектари я особисто допоміг торік отримати хлопцям усі необхідні документи. Більш того, нам довелося витратити кошти на те, щоб археологи провели роботи там, адже виявили на полі курган... Одне слово, всі необхідні документи ми мали, навіть є кадастрові номери ділянок. От і подали на затвердження до Світловодської міськради.

А щодо коментаря депутата Кукси емоції ледь стримував.

– Так відгукуватися про нас і сім’ї загиблих це... Я людина толерантна, але мав повне моральне право прямо там його за такі слова рубонути... Та я людина публічна, голова громадської організації – треба стримуватися. Коли вони перший раз не проголосували, в мене різко підвищився тиск. Як поверталися в Кропивницький, моє обличчя було ніби верхній сигнал світлофора (у тілі Сергія досі залишаються п’ять осколків – Ред.)...

Ми займаємося такими проблемами у багатьох районах, але найбільш специфічний – Світловодськ. У Петровому, наприклад, до АТОвців поставилися шанобливо і жодних проблем не виникало.     

Показово, що не підтримали ці рішення (тобто не голосували або утрималися, притому, що жодного проти) здебільшого депутати від ОПЖЗ, «Слуги народу», «Сили та честі» та «За майбутнє». Причому, зауважмо, окремі представники «Батьківщини» та «ЄС» вчинили так само.      

Кореспондент «Нової» намагався поцікавитися в очільника громади Андрія Маліцького його оцінкою дій депутатів і баченням ситуації. Проте на наші дзвінки він так і не відповів. До речі, сам він під час засідання сесії з питань затвердження проєкту землеустрою щодо відведення та передачу у власність земельної ділянки учасникам АТО натискав кнопку «за»...

Тим часом кропивницькі ветерани планують після отримання офіційних документів із міськради звертатися до суду.