Повідомлення
  • There is no category chosen or category doesn't contain any items

Карина Пілюгіна: Люди з різних містечок і сіл України розмежовані територіально, але мислять дуже схоже

Автор: Нова Газета

Минулого тижня до Кропивницького в рамках другого кола експедиції Україною завітала знімальна група відомого медіа-проєкту Ukraїner. Зустрівшись з кореспондентом «Нової», команда привідкрила завісу свого перебування у місті та розповіла, чому займається своєю діяльністю.

 

За словами продюсерки проєкту Карини Пілюгіної, Кропивницький став першою точкою їхнього маршруту під час експедиції регіоном Подніпров’я і Запоріжжя. «Тут ми відзняли кілька історій. Одна з них – «Жити у Кропивницькому». Ми хочемо розповісти про місто через історії людей, які у ньому живуть. Записали чотирьох героїв: історика Юрія Митрофаненка, актора театру імені М. Кропивницького Євгена Скрипника та керівників дитячої телевізійної студії «КУ-раж» Наталію Устименко та Володимира Крутоуса. Також спільно з «Бабою Єлькою» поїхали в гості до Насті Зеленько та Тетяни Чумаченко», – розповідає дівчина.

За понад 5 років своєї діяльності над основним проєктом знімальні групи Ukraїner об’їхали 16 історичних регіонів усієї України. Деякі з них відвідали двічі. У доробку команди понад 150 історій-розповідей про цікавих особистостей, які змінюють простір навколо себе та їхні ініціативи. «З часу створення і досі наша місія залишається незмінною, – зазначає Карина Пілюгіна. – Це формувати суспільство, відкрите один до одного та змін, через фіксацію та популяризацію наших історій. Ми стираємо внутрішні кордони і знайомимо українців один з одним. Наш досвід показує, що люди з різних містечок і сіл України, розмежованих територіально, мислять дуже схоже. Є люди, які горять своєю справою і прагнуть змінювати свою країну. Вони не знають один одного. І таких людей важливо показувати, оскільки їхній приклад надихає і дає зрозуміти, що якщо людина у своєму селі щось робить, б’ється головою об кригу, то вона не самотня. Таких людей багато по всій Україні».

Важливою частиною роботи команди Ukraїner є й формування позитивного іміджу України за кордоном. За словами продюсерки, ще донедавна про Україну знали дуже мало, обмежуючись прізвищами Кличко, Шевченко та Чорнобилем. Ентузіасти ж прагнуть показати світові Україну сучасну. І для цього працюють над кількома спецпроєктами, серед яких – «Україна ззовні». Це цикл історій про людей, які з різних причин виїхали за кордон, але почали усіляко допомагати Україні. В його межах вже вийшли розповіді про емігрантів з українського села у Чикаго (США), Німеччини та Австралії. Наразі ж триває експедиція Великою Британією. «На нашому сайті є більше десяти мовних версій матеріалів. Відео, тексти, фоторепортажі ми перекладаємо, щоб іноземці мали майданчик, на який могли б прийти і дізнатись про Україну», – додає Карина Пілюгіна.

За час експедицій команда Ukraїner провела колосальну роботу і вже має чимало здобутків. Серед них – випуск книги «Ukraїner. Україна зсередини» (яка стала найпродаванішою на Книжковому Арсеналі у 2019 році та отримала три нагороди Book Forum у Львові) та її англомовної версії, а також створення у співпраці з Українським культурним фондом фільму Ukraїner. The Movie. У 2020 році команда проєкту отримала відзнаку кращого українського YouTube-каналу. Та найголовнішим досягненням називають те, що спільнота з десятка ентузіастів за цей час виросла до понад 500 волонтерів з різних куточків. «Наші волонтери дуже різні. Це люди, які займаються презентаціями, підтримкою сайту і розробкою мобільного додатку; а також оператори, фотографи, перекладачі, коректори, автори, верстальники, водії тощо. Але Ukraїner – це не лише вони, а й ті люди, які дивляться наші матеріали, поширюють їх. Це надихає нас на подальшу роботу, оскільки показує, що запит на неї у суспільства є», – резюмує продюсерка.

Готовий продукт від експедиції Кропивницьким можна буде переглянути на сайті чи YouTube-каналі проєкту не раніше цієї зими або весни наступного року. «Це лише початок експедиції Подніпров’ям. Команда отримає матеріали лише через місяць, але вона ще опрацьовує попередні. І наші ресурси, на жаль, поки не такі потужні, щоб дозволяти нам оперативно виконувати монтаж історій і написання текстів», – пояснила Карина Пілюгіна.

Фото Олександра Майорова