Повідомлення
  • There is no category chosen or category doesn't contain any items

Хвостаті лікарі людських душ: у Кропивницькому військові проходять реабілітацію зоотерапією

Автор: Нова Газета

На базі реабілітаційного центру військові проходять зоотерапію за допомогою коней, овець, кіз, віслюків та собак.

 

За словами психологині Кропивницького госпіталю Ганни Колєвої, це спільна ініціатива реабілітаційного центру та власне самого госпіталю. Всі активності в рамках цієї ініціативи для військових безкоштовні. До того ж, крім реабілітації, воїни мають можливість посмакувати кулішем та узваром на лоні природи.

«Ми щотижня приходимо сюди з військовими і проводимо заняття з психоемоційної реабілітації та емоційного розвантаження відповідно до ситуації і потреб. Наразі це вже, здається, четвертий наш похід», – розповідає психологиня.

Каже, що один день виділяють на групові відвідини центру, вони призначені для своєрідного знайомства. Далі ті військові, яким призначена індивідуальна робота, а саме – катання на конях, протягом наступного тижня відвідують заняття самостійно. Можливі  випадки, коли воїнам забороняють подібні фізичні активності у зв’язку з певними протипоказаннями, наприклад, погане згортання крові та серйозні серцево-судинні захворювання. Однак здебільшого всі можуть відчути на собі вплив зоотерапії.

На запитання, чим саме може допомогти подібна терапія тим, хто отримав поранення та бачив війну, Ганна пояснює: «Контакт з твариною – природне відновлення, це перший аспект, другий – це те, що під час верхової їзди в людини задіюються  майже всі м’язи тіла. Це запускає роботу нервових закінчень мозку, відновлює координацію, а після пережитих хлопцями травм вона порушується, тому без всілякої містики зоотерапія повертає їм можливість відчувати та відновлюватися як фізично, так і морально».

Кремезний чоловік у військовій формі спритно залазить на коня, протягом кількох хвилин виконує вправи та розпашілий й усміхнений передає «естафету» іншому пацієнту госпіталю.

«Я тут вже вдруге, – пояснює Сергій Заїкін, – тоді нам дали можливість погодувати тварин, поконтактувати з ними, так би мовити, поспілкуватися. Понад усе сподобалося кататися на конях, адже це було для мене вперше. Це розслабляє мене, правда, трохи страшно впасти з тварини, але швидко про цей страх забуваєш. Ось сьогодні взагалі було круто, ці вправи справді допомагають».

Сергій опинився в госпіталі через травму ноги, отриману в Донецькій області, з гіркотою в голосі додає, що ходив би сюди й далі, але невдовзі виписується з госпіталю та повертається на службу.

Проєкт, в рамках якого військові проходять зоотерапію, має назву «Щасливі серця», й не дарма. Директор центру Дмитро Попов розповідає, що тут зібрані кілька видів тварин, які опинилися разом з різних причин.

«Ці тварини були врятовані з міст, які обстрілювали, брали участь у змаганнях, допомагали людям стати на ноги. Зараз вони зупинилися в нас і дарують щастя, тварини абсолютно контактні, спокійні та дружелюбні. Нам скоро мають передати оленят з-під Київської області, в яких теж тяжка історія, індійську корову з не менш сумною долею, ми її вилікуємо, й вона теж буде дарувати позитивні емоції», – зазначив директор реабілітаційного центру.

Проєкт планують розширювати, аби допомагати також дітям, які втратили рідних на війні, та дітям-переселенцям.

Віта Банташ, фото автора