Повідомлення
  • There is no category chosen or category doesn't contain any items

За двері Кропивницького ЦНАПу бюрократію не пускають

Інна Тільнова
Автор: Інна Тільнова

Нещодавно журналіст «Нової газети» став свідком, коли в Кропивницькому ЦНАПі іноземець намагався знятися з реєстрації місця проживання. Йому не довелося стояти в черзі, до потрібного спеціаліста теж потрапив без проблем – за талончиком. Але яким розчарованим був Ніколас, коли йому пояснили (навіть англійською!), що для цього треба виписатися з бази даних в управлінні держміграційної служби, виписатися з ЖЕКу, проплатити в банку мито 13 гривень (причому комісія становить 10 грн), зробити ксерокс і заново повернутися в міграційну службу.

Нік був розгублений: відвідування цих установ і вистоювання в черзі зайняло б у нього півдня. Він не розумів, чому й досі не існує механізму, який би зекономив ресурси і головне – час відві-дувачів. «Ця бюрократія мене дуже засмутила», – сказав він.

 

Втім в інформаційному просторі Кропивницького раз по раз з’являється інформація про удосконалення роботи міського Центру надання адміністративних послуг. Остання за часом новина стосувалася того, що цього року ЦНАП планує розширити список послуг. Зокрема з 20 лютого тут надаються послуги Пенсійного фонду (призначення та перерахунок пенсій), також проводять консультації з питань реєстрації та перереєстрації транспортних засобів, зняття з обліку транспортних засобів, складання іспитів, здійснення видачі і обміну посвідчень водія, свідоцтв про підготовку уповноважених по безпеці перевезень небезпечних вантажів і внесення інформації до Єдиного державного реєстру МВС.

За словами керівника міського ЦНАПу Антона Шевченка, такі консультаційні послуги надаватимуть до прийняття Кабміном постанови щодо надання їхніх послуг саме через ЦНАП. «Ми працюємо на випередження», − з гордістю каже начальник управління адміністративних послуг Кіровоградської міської ради, тим часом зазначаючи, що якби механізми роботи ЦНАПів були законодавчо врегульовані, то працювалося б легше.

Кропивницький Центр надання адміністративних послуг, почавши свою роботу у 2012 році, постійно розвивається і поповнює перелік послуг, які надаються в його стінах. Наприклад, зараз у ЦНАПі працюють над упровадженням нового сервісу − надання довідок про несудимість. Відповідні листи вже направили до управління поліції та ОДА. Згодом у ЦНАПі
планують реєструвати шлюб і навіть видавати паспорти. Проте для паспортів, зокрема біометричних, потрібне спеціальне обладнання для видачі біометричних документів, кошти на яке проситимуть у депутатів міськради.

До речі, те, чого так бракувало Ніколасу (зняття з реєстрації за кілька хвилин), планують втілити цьогоріч – для цього треба підключити відділ реєстрації місця проживання особи до єдиного демографічного реєстру України. На це в бюджеті передбачено 200 тис. грн.

У 2017 році ЦНАП устиг прийняти майже 15 з половиною тисяч відвідувачів і зареєструвати понад сім тисяч заяв. (Для порівняння – всього за перший рік роботи ЦНАПу прийнято 32899 заяв та 60175 відвідувачів).

І сам Центр, і його сайт достатньо структуровані, щоб не загубитися і знайти те, що потрібно. Тут вказаний перелік адміністративних послуг, подано список документів дозвільного характеру, є розділи «Відділ державної реєстрації (Реєстрація бізнесу)», «Відділ державної реєстрації речових прав на нерухоме майно», «Відділ реєстрації місця проживання осіб».

Окремо діє розділ «Адміністративні послуги через Інтернет». Тут можна замовити витяг із Державного земельного кадастру, Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.

Також на сайті ЦНАПу можна скачати необхідні бланки заяв та довіреності, надати свої пропозиції і залишити відгуки про роботу Центру.

Головне завдання ЦНАПу на 2017 рік − упровадження електронного документообігу у міській раді. Програмний комплекс вже є і готовий до роботи.

− Основним завданням є і подальше спрощення процедур надання адмінпослуг. Окрім цього, плануємо надавати більше послуг через Інтернет. Моє завдання − щоб усі працювали по стандартах і за чітким алгоритмом, − розповідає Антон Шевченко.

Нині у Кропивницькому ЦНАПі
можна отримати послуги таких відомств

P Архівний відділ

P Відділ державної реєстрації друкованих ЗМІ та громадських формувань управління держреєстрації обласного управління юстиції

P Відділ ведення обліку житла

P Відділ державної реєстрації речових прав на нерухоме майно

P Відділ державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців

P Відділ реєстрації місця проживання осіб

P Головне управління Держгеокадастру у Кіровоградській області

P Головне управління житлово-комунального господарства

P Загальний відділ

P Міжвідомча комісія з влаштування індивідуального опалення в квартирах багатоповерхових житлових будинків

P Спеціалізована інспекція

P Управління апарату Кіровоградської міської ради

P Управління земельних відносин та охорони навколишнього природного середовища

P Управління містобудування та архітектури

P Управління по сприянню розвитку торгівлі та побутового обслуговування населення

Графік роботи ЦНАПу:

(0522) 22-86-39

Понеділок – четвер – з 8:00 до 17:00

у п’ятницю – з 8:00 до 16:00

у суботу – з 8:00 до 15:00

Інна Тільнова