Повідомлення
  • There is no category chosen or category doesn't contain any items

Що таке програма HealthLink і яка з неї користь

Автор: Нова Газета

Кіровоградщина − одна з дванадцяти областей України, в якій реалізується проект HealthLink, покликаний прискорити подолання епідемії ВІЛ в Україні. У нашій області цей проект реалізовує Всеукраїнська благодійна організація «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД». Сьогоднішні «три запитання до експерта» −  до виконавчого директора ЛЖВ Костянтина Данильченка.

 

– Костянтине, розшифруйте назву проекту «HealthLink», що вона означає?

– У перекладі з англійської це слово буквально означає «лінк (посилання) на здоров’я». Головна мета проекту – це покращити доступ людей, що живуть з ВІЛ, та людей, які мають високі ризики бути інфікованими, до якісних послуг з профілактики та лікування цієї хвороби. Перше, що в нас на меті, – це максимально виявити людей, які мають ВІЛ, але не володіють інформацією, що робити з цим. Власне, всі заходи цього проекту вплинуть на те, наскільки Україна зможе подолати епідемію, візьме її під контроль.

– У яких лікарнях буде втілюватися проект?

– Маємо вісім пілотних закладів, один міський – це «Центральна міська лікарня м. Кіровограда», яка показала найбільшу ефективність у виявленні ВІЛ у пацієнтів. Інші – це Кіровоградська, Добровеличківська, Світловодська, Бобринецька та Маловисківська центральні районні лікарні, Помічнянська лікарня, «Районне територіальне медичне об’єднання «Новомиргородське». Ми обрали саме ці медзаклади, оскільки раніше у цих районах не було практики діяльності соціальних працівників.

У кожному медичному закладі буде впроваджуватися соціальний супровід, завдяки цьому ми зможемо допомогти особам, в яких виявили ВІЛ, стати на облік та отримувати АРТ-терапію в обласному СНІД-центрі.  До того ж за умовами проекту лікарні отримають від нас швидкі тести. Також для медичних працівників будуть проведені тренінги щодо стигми та дискримінації.

– Яких результатів наразі вдалося досягти?

– Ми вже підписали Меморандум про співпрацю із начальником управління охорони здоров’я Кіровоградської міської ради Оксаною Макарук. Продовжуємо роботу з виявлення ВІЛ у пацієнтів Центральної міської лікарні. Провели перемовини із керівником департаменту охорони здоров’я Кіровоградської облдержадміністрації Олегом Рибальченком. Досягнули взаємодії із головними лікарями Світловодської районної лікарні Юрієм Котенком та Маловисківської районної лікарні Костянтином Чурпієм.

Сподіваємося, що налагодження партнерських стосунків дасть змогу збільшити кількість людей, які знають свій ВІЛ-статус, залишаються при медичному спостереженні та на лікуванні.

Наш кор.