Повідомлення
  • There is no category chosen or category doesn't contain any items

Мстислав Банік: «Ми створюємо цифрову державу, у центрі якої людина!»

Автор: Нова Газета

Мабуть, не найдеться людини, яка не чула б термінів «цифрова держава» або «держава в смартфоні». Проте не кожен розуміє значень цих слів до кінця і які переваги це дає для пересічних громадян країни. Саме про те, як нові технології дозволять істотно спростити життя, звести до мінімуму бюрократію, підтвердити особистість і надати будь-який інший документ за допомогою тільки натискання кнопки на смартфоні,  розповів керівник проєкту «Дія» Мстислав Банік під час колективного інтерв’ю з регіональними журналістами Кропивницького і Кіровоградської області. Зустріч відбулась у рамках спільного проєкту Українського кризового медіацентру та Естонського центру східного партнерства.

 

До речі, сам пан Мстислав родом з Кропивницького, в Міністерство цифрової трансформації прийшов з бізнесу, ніколи не працював на державній службі, тому як ніхто розуміє проблеми земляків. Спікер акцентував увагу на тому, що держава має на меті 100 % державних послуг перевести за три роки в онлайн – це спростить життя українців та дозволить уникнути присутності держави в їхньому побутовому житті, прибере бюрократію та корупцію. А замість черг кіровоградці зможуть витрачати час на більш важливі речі. До 2023 року Мінцифра забезпечить технічні можливості, щоб 100% державних послуг були доступні на порталі та в мобільному застосунку «Дія».

«У нашої команди є статистика, де ми стежимо за тим, за якими послугами населення частіше за все звертається до державних органів, а також перевіряємо готовність інфраструктури для переведення послуг в онлайн. Наша мета – 100% державних послуг, доступні в «Дії”, – зазначив керівник проєкту «Дія».

Також Мстислав Банік відповів на запитання журналістів щодо планів Мінцифри зі співпраці з регіонами та акцентував на тому, що одна з ключових цілей міністерства — 95% населення матимуть доступ до високошвидкісного інтернету по всій території України й Кіровоградська область не виключення.

“Крок за кроком наша команда працює над тим, щоб покриття високошвидкісним інтернетом було доступне не тільки у великих містах, а і в селах. Ми створюємо нові можливості для того, щоб кожен українець, навіть у найвіддаленіших регіонах країни, міг скористатися якісним інтернетом, а також застосунком «Дія». За допомогою оновленого застосунку українці мають змогу отримувати доступ до своїх цифрових документів і в потрібних життєвих ситуаціях у кілька кліків поширювати їхні цифрові копії. Хочу наголосити, що «Дія» не тарифікується мобільними операторами і застосунком можна скористатися, навіть якщо у вас на залишку буде всього 1 мегабайт інтернету”, – підкреслив керівник «Дії».

Мстислав розповів, що Мінцифри є новим міністерством в уряді України з новим підходом, баченням та методами досягнення цілі. На проєкт «Дія» державні кошти не витрачаються. Він створений у співпраці Міністерства цифрової трансформації за підтримки проєкту, що фінансується Швейцарською агенцією з розвитку та співробітництва.

Як працює застосунок «Дія»?

Після завантаження застосунку користувачу необхідно пройти авторизацію за допомогою BankID. Увійшовши до застосунку користувач зможе вільно користуватися електронними документами, які з’являться у застосунку автоматично, якщо в реєстрах є повні дані.

Де завантажити застосунок?

Ви можете завантажити застосунок Дія на ваш смартфон із App Store або Play Market. Для безпеки ваших даних, закликаємо встановлювати лише офіційні мобільні застосунки на ваш смартфон із перевірених ресурсів, підкреслив спікер. 

«Кожен громадянин України вже може оцінити нові можливості, які спростять життя. Найближче майбутнє за автоматизацією всіх процесів – як державних, так і в бізнесі. Україна вже рухається в напряму світових тенденцій. Автоматизація більшості процесів в країні та перехід на цифрові технології – це вже не майбутнє, а сьогодення! Розкажіть про це своїм рідним, близьким, тим, хто ще недостатньо має навички, для того, щоб вони їх удосконалювали. Це зробить нашу спільну задачу з перетворення України на сучасну ефективну цифрову державу у смартфоні простішою”, – закликав Мстислав Банік.

Отже, світовий прогрес не стоїть на місці, й Україна, на щастя, тут не виняток. І не варто цього боятися, адже всім відомо, до хорошого швидко звикаєш, треба лише спробувати…

Олена ЦЮЦЮРА

 

А тим часом…

 

Мінцифра та МОЗ запустили послугу запису до листа очікування вакцинації від COVID-19 у «Дії»

 

Міністерство цифрової трансформації спільно з Міністерством охорони здоров’я запустило послугу “Запис до листа очікування вакцинації від COVID-19” у застосунку та на порталі «Дія», а також через національний контакт-центр з питань протидії COVID-19. Зареєструватись до цього списку зможе кожен охочий з 1 березня.

 

        “Ми забезпечуємо можливість запису онлайн, тому що це дозволить зробити процес максимально безпечним, швидким та зручним. Реєстрація через Дію дозволить зменшити черги, поїздки та контакти між людьми, а також матиме величезний антикорупційний ефект для країни”, — зазначив віцепрем'єр-міністр — міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.