Повідомлення
  • There is no category chosen or category doesn't contain any items

Маленький пікет – велика сила?

Автор: Нова Газета

18 жовтня монотонну кабінетну роботу працівників Держрибагентства України в Києві урізноманітнив пікет представників Кропивницького. І попри малочисленість акції, її учасники порушили дуже серйозну тему.

 

Орендар однієї із водойм Дмитро Брайченко та його однодумці протестували проти дій нинішнього керівництва управління охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства в Кіровоградській області (скорочена назва – Кіровоградрибоохорона): начальника управління Миколи Руденка та його заступника Тетяни Ціленко. На їхню думку, дії цих посадовців відносно орендаря Брайченка, що мали місце у травні нинішнього року, свідчать про намагання отримати хабар, а також низку порушень з боку їхніх підлеглих (мова про головдержінспектора Олександра Головченка та керованими ним громадськими інспекторами). «Нова газета» писала про конфлікт між Брайченком та рибінспекторами у №№ 22 та 26 цього року.

Спочатку орендар намагався потрапити на прийом до голови Агенції. Секретар (телефоном) йому повідомила, що це неможливо, мовляв, запишіться на прийом. Після 10 хвилин пікетування протестувальників запросив поспілкуватися заступник начальника управління охорони водних біоресурсів, регулювання рибальства та іхтіології Олександр Черненко. Пізніше до бесіди приєдналися двоє представників оперативної групи Агенції. Дмитро Брайченко виклав суть своїх претензій до Кіровоградрибоохорони. Зрештою, до  канцелярії Дмитро передав своє офіційне звернення-пояснення.

До речі, однією з причин приїзду кропивничан до головного офісу Держрибагентства стало те, що на всі звернення до неї (на «Гарячу лінію» в т.ч.) жодної відповіді Брайченку не надійшло! Як з’ясувалося під час бесіди із Черненком та оперативниками, про такі звернення вони не знають. Щоправда, пообіцяли, що перевірять. Так само канули в Лету подібні звернення громадських організацій Кіровоградщини.

Ще одна надзвичайно важлива причина акції протесту – інформація про те, що Тетяна Ціленко планує і далі працювати на високих посадах у реформованій Держрибагенції.

Аби інформацію до голови Держрибагентства Яреми Ковалева донести із першоджерела, «НГ» звернулася до нього через Facebook, виклавши причини акції. Його відповідь була оперативною і лаконічною. «Ціленко не пройшла конкурс в новий патруль. І найближчим часом буде звільнена», – відповів Ярема Ковалів.

Наш кор., фото автора