Повідомлення
  • There is no category chosen or category doesn't contain any items

«ТАКОЇ ОХОРОНИ НАМ НЕ ТРЕБА!»

Автор: Нова Газета

Як пайовики «Нива-2010» відстоювали свої права

 

Силове протистояння навколо Бережинського агропідприємства «Нива-2010» розгорілося з новою силою минулого тижня. Однак навіть після цього ключові питання залишаються без відповіді.

Отож 26 червня на запрошення колишнього власника, директора ТОВ Миколи Трибиненка і місцевих жителів охороняти «Ниву» прибула група  представників ГО «Внутрішній корпус батальйону «Донбас». (Слова «колишній» і «новий» будемо вживати умовно, оскільки наразі невідомо, хто насправді має право керувати підприємством). Під вечір 27 червня територію підприємства оточили співробітники, як потім з’ясувалося, КОРДу, батальйону «Святослав» та Нацгвардії. Із застосуванням грубої фізичної сили «донбасівців» затримали і на автобусі намагалися вивезти у невідомому напрямку. Під час «затримання» постраждали і місцеві жителі, які підтримували представників «Донбасу».

За словами другого командира батальйону «Донбас» полковника Нацгвардії у відставці Анатолія Виногродського, силовики не представлялися і не показали жодних документів. Метою ж приїзду «донбасівців» він назвав охорону майна «Ниви-2010» відповідно до укладеного договору. Однак це не справило враження на керівництво прибулих силовиків, які поставили ультиматум: залишити територію підприємства та прослідкувати до їхнього автобуса, а охороняти його будуть їхні 50 автоматників. Коли ж отримали відмову…

– Тоді нас почали жорстко затримувати, застосовуючи силу, побили нас. Це при тому, що ми були неозброєні і не чинили агресивних дій. Мене вони закували в кайданки, намагалися зламати ніс. Вони били місцевих, серед яких були і жінки. Нас завантажили у автобус і повідомили, що везуть у райвідділок поліції, – сказав Анатолій Виногродський.

Як повідомляє Інтернет-видання «Перша електронна газета», під час затримання поліція застосовувала газ та вогнегасники, на місці були правоохоронці із собаками. У сутичці постраждала й журналістка обласно телебачення Марія Лебідь. Силовики також закували в кайданки і побили голову ГО ветеранів 3-го полку СП «Редут» Валерія Вехтєва.  

Проте автобус із «донбасівцями» заблокували місцеві активісти на одній із автозаправок на виїзді із Кропивницького. Туди ж прибули волонтери, учасники АТО, голова облради Олександр Чорноіваненко, народний депутат Олександр Горбунов та кілька депутатів міськради. Згодом до АЗС прибув заступник начальника ГУ Національної поліції в області Дем’ян Таршин. Але й він не озвучив підстави затримання представників «Донбасу».

Водночас останні написали заяви до поліції стосовно побиття та викрадення. За наполяганням місцевих активістів, які заблокували автобус, близько першої ночі «донбасівці» таки повернулися в Бережинку, де «Ниву» вже охороняли бійці НГУ. 

Зранку 28 червня у селі відбулося віче. Гаряче віче. Особливо для керівника обласної поліції Сергія Кондрашенка, якому активісти і бережинці влаштували допит і вимагали відставки через жорстокі дії його підлеглих. Однак ні блокування, ні навіть ляпас людини з натовпу не похитнули його позиції: за власним бажанням йти з посади не буду. А поліція з Нацгвардією, мовляв, тут для охорони порядку. Однак місцеві криком кричали: «Такої охорони нам не треба!». Врешті-решт, віче прийняло резолюцію із низкою вимог і пропозицій: звільнити начальника ГУ Нацполіції в області Сергія Кондрашенка; підрозділи поліції та Нацгвардії мають покинути межі села або ж їх повинні замінити інші працівники МВС; створити робочу групу для притягнення до відповідальності осіб, що здійснили озброєний напад на майно фермерів та вчинили махінації щодо прав власності на землю, а також силовиків, які били селян та ветеранів АТО.

Тим часом 28 червня одне з місцевих видань публікує точку зору нового керівника ТОВ «Нива-2010» Григорія Скаленка, який власне й викликав поліцію 27 червня. За його словами, «формування, що прибули на територію товариства, пригнічують (очевидно, мали на увазі слово «пригноблюють» – Ред.) селян та намагаються дестабілізувати ситуацію у Бережинці загалом. Так, цього тижня співвласнику товариства довелося викликати Національну поліцію двічі. Вперше залучити правоохоронців довелося 26 червня, оскільки група озброєних осіб намагалася захопити товариство. З цього приводу Григорій Скаленко написав заяву з проханням відкрити кримінальне провадження стосовно незаконних дій колишнього співвласника ТОВ «Нива-2010».

– Зараз ситуація у Бережинці критична, на жаль, колишній співвласник намагається закликати селян до цього конфлікту заради своїх інтересів. Я вважаю це злочином, оскільки через знаходження військових формувань страждають пайовики, усі жителі Бережинки. Оскільки державна виконавча служба надала нам права зберігання майна аграрного товариства, ми долучили до охорони порядку на території «Ниви-2010» охоронну фірму. Вони не мають зброї і жодним чином не порушують спокій на території села, – повідомив виданню Григорій Скаленко.

Цікавий момент щодо того, кого уповноважили охороняти майно. Під час згаданого віче один із співвласників підприємства, син Миколи Трибиненка Олег продемонстрував ухвалу суду, відповідно до якої він відповідає за охорону та збереження майна товариства. Зрештою, 30 червня передача під відповідальне зберігання арештованого урожаю на полях ТОВ Ігорю та Олегу Трибиненкам відбулася…

Того самого дня на центральній площі Кропивницького відбувся антирейдерський мітинг. Участь у ньому взяли навіть представники кількох сусідніх областей. Особливо пізнавальним став виступ директора Братського олійнопресового заводу (Миколаївська область) Анатолія Доценка. Він заявив, що його підприємство відбирають точно таким же шляхом, як і «Нива-2010».

– У нас із Бережинкою одна біда, одні й ті ж нападники, – сказав він на мітингу. – Це група, яка дуже чітко засвітилася у Бережинці і в нас на підприємстві. Це група рейдерів, які професійно за одним і тим же типом та методологією роблять свою чорну справу. Підробка документів, підробка підписів, підробка засновних документів. Їх треба зупинити!

Ми вже півроку воюємо з цими ж шахраями. Я хочу оголосити цих людей. Григорій Скаленко, начебто новий директор ТОВ «Нива-2010», він же – начебто новий орендар нашого підприємства та директор ТОВ «Олтрейд 2016». Юрій Давидов – ваш земляк, відома людина, яка й з’явилася і в тій, і в іншій справі. Він був у нас в гостях, пропонував плідну співпрацю. Ті ж самі нахабні шахрайські дії були у випадку з ТОВ «Нива-2010».

Конфлікт поволі набирає обертів і набув всеукраїнського розголосу. А цим вміло користуються політики. Чого лише варті візити Семена Семенченка та цілого Міхеіла Саакашвілі до скромної Бережинки. Та ось чи не забракне їм довести праве діло до кінця – засвідчить час.   

Нагадаємо, 23 травня на території ТОВ «Нива-2010» відбулося силове протистояння зі стріляниною. За кілька місяців до цього нібито готувався  продаж частки (65%) ТОВ «Нива-2010» дніпровському ТОВ «Торговий дім «Дніпромет». Після начебто продажу представники нового власника третього травня намагалися взяти товариство під контроль і розпочати ним керувати, але нібито зустріли спротив з боку колишнього власника і керівника Миколи Трибиненка. Тоді з’являється інформація про те, що ТОВ намагаються захопити рейдери. А також про те, що зміна керівника і власника відбулася при сприянні державного реєстратора на підставі фіктивного протоколу зборів. Нові ж господарі заперечували це і стверджували, що купівля частки відбулася законно.

Наш кор., фото  із сайту «Перша електронна газета»

Loading...