Повідомлення
  • There is no category chosen or category doesn't contain any items

Кропивницький: ТИЖДЕНЬ БЕЗ ВОДИ

Автор: Нова Газета

Через крадіжку металу чотири великі міста області лишилися без водопостачання

 

Воду в Кропивницькому припинили подавати надвечір у суботу через аварійне відключення струму на Дніпровській водопровідній насосній станції підприємства «Дніпро–Кіровоград». Крім обласного центру, без води залишилися Знам’янка, Олександрія і Світловодськ, які обслуговує «Дніпро–Кіровоград». Завдяки соцмережам та «базарному» радіо частина кропивничан встигла зробити запаси води, проте багатьох надзвичайна ситуація змусила понервувати.

Як виявилося, через крадіжку металу у Світловодському районі впала опора ЛЕП, яка забезпечувала струмом насосні станції водогону. Із суботи на місці аварії почали працювати енергетики, а поліція оголосила в розшук крадіїв металу.

На ранок після аварії в міській раді Кропивницького зібралася комісія з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій під головуванням заступника міського голови Олександра Грабенка. На ній директор міського ВКГ Валентина Давидчук пообіцяла, що водопостачання у Кропивницькому відновлять 4 липня о 22:00.

У неділю ввечері мережі водогону «Дніпро–Кіровоград» почали наповнюватися водою, проте, оскільки протяжність водопровідних мереж  близько 120 кілометрів і перед тим вода мала з’явитися у інших містах, воду кропивничанам пообіцяли подати на кілька годин у середу, а безперебійне водопостачання відновити аж через тиждень після аварії − у суботу ввечері, 8 липня.

У неділю, 2 липня, на сайті міської ради та інформаційних сайтах з’явилися графіки підвозу води до мікрорайонів міста, проте, як згодом можна було пересвідчитися, вони не відповідали реальності: люди не відпускали водовозки і не всім вистачило терпіння дочекатися машину у своєму районі.

Станом на понеділок на підвезенні води у мікрорайони Кропивницького були задіяні 16 автоцистерн, проте потреба у воді була набагато більшою.

Оскільки чотири мікрорайони Кропивницького користуються  водою з місцевих джерел: Кущівка, Масляниківка, Арнаутове та селище Гірниче, їх відключали від водопостачання для того, щоб дати можливість мешканцям інших мікрорайонів поповнити запаси. Так у понеділок з 17:00 дали воду у мікрорайони Шкільний та Олексіївка за рахунок відключення води на селищі Гірничому.

У понеділок під час апаратної наради міський голова Андрій Райкович визнав, що місто виявилося неготовим до ситуації: «Максимально ефективно підвозити воду людям за місцем проживання ми ще не можемо. Цей випадок – зайвий сигнал, що у нас мають бути прописані і узгоджені всі необхідні кроки, ресурси на будь-який випадок незвичайного характеру. І протокол дій має бути підкріплений достатньою кількістю людей, техніки і ресурсів. Тим більше – відсутність води в таку спеку. Люди повинні знати завжди постійне місце, куди на їхній вулиці приїде машина, ці точки треба визначити».

Проблема зневоднення Кропивницького оголила ще кілька масштабних проблем – крадіжок металу і його незаконного збуту, а також готовності міста до надзвичайних ситуацій. У той час, коли в країні четвертий рік триває війна й існує постійна ймовірність диверсій, елементарна крадіжка кутника із електроопори позбавила життєво важливого ресурсу майже півмільйона людей. А план «Б» міської влади, як виявилося на практиці, життєздатний лише на папері.

ФБ

Інга Дуднік: «Життя показує, що будь-яка надзвичайна ситуація в Кропивницькому перетворюється на апокаліпсис. Сніг випав − місто паралізоване, злива пройшла − півміста паралізоване, аварія на водогоні – навіть по-людськи графік скласти і дотриматись його не можемо: півмісту показали морквинку у вигляді обіцянки води підвести, але дотриматись обіцянки забули, півміста залишилось навіть без морквинки...»

Леонід Усатий: «Події показали всю бездарність створення системи водопостачання міст області. Не потрібно ніякої війни, треба тільки кілька п’яничок – і вся ця система водопостачання не працює».

Ірина Лягул: «Я розумію, що попередити аварію неможливо. Але влада повинна бути готова до тих чи інших ситуацій. От ще об 11 годині дня був розроблений план підвозу води по 22 точках. А о 20-ій сказали, що працює лише 5 машин. От поясніть, Андрію Райковичу, як на один час можна запланувати 22 точки і мати лише п’ять одиниць техніки? І, взагалі, чому не робити це вже зранку, якщо про аварію Ви вже знали звечора? Ще раз показали своє ставлення до містян».

 ***

У вівторок кореспондент «Нової» побував на місці аварії, яка позбавила ледь не половину населення області водопостачання.

Як відомо, причиною падіння опори ЛЕП, що живила електроенергією насоси водогону, стало банальне варварство. Певний час тому (судячи зі свіжості спилів – кілька днів до події) крадії металу спокусилися металевою опорою, вирізавши її частину. У суботу, першого липня, приблизно о 14:20 від сильного вітру конструкція завалилася. 

Хід відновлювальних робіт переглянув голова ОДА Сергій Кузьменко.  Голова правління ПрАТ «Кіровоградобленерго» Олександр Стрюченко розповів, що внаслідок аварії було знеструмлено дві лінії напругою 150 кіловольт, що живлять водозабір водогону «Дніпро–Кіровоград» І й ІІ ступенів. За добу енергетики відновили одну лінію. У день відвідування об’єкта  ремонтники встановили одну бетонну опору, у середу планували встановити ще дві. Вони служитимуть замість старої пошкодженої металевої.

Генеральний директор ОКВП  «Дніпро–Кіровоград» Роман Ілик повідомив, що станом на вівторок вже відновили водопостачання Світловодська, Знам’янки та Олександрії. До Кропивницького вода надійшла зранку того ж дня, вона набиралася у резервуари, і розпочалося наповнення мереж обласного центру. За його прогнозом, вже увечері вівторка – ранку середи вода з’явиться у всьому місті. Також він зазначив, що у середу–четвер вода постачатиметься кропивничанам за графіком: зранку з 7:00 до 10:00 та ввечері із 17:00 до 20:00.

Пан Роман припустив, що на ранок п’ятниці водопостачання відновлять в нормальному режимі. І зауважив, що у ці дні вода буде непридатна для пиття. Суму ж збитків ОКВП він оцінив приблизно у 1,5 мільйона грн недоотриманого прибутку.

Наш кор., фото із мережі Інтернет 

Loading...