Повідомлення
  • There is no category chosen or category doesn't contain any items

Розкопали радіоактивний могильник

Автор: Нова Газета

Під Кропивницьким збирачі брухту заради наживи розкопали сховище радіоактивних відходів. Унаслідок цього радіаційний фон перевищив норму  у кілька разів.

 

Про подію стало відомо 13 липня з інформації начальника спеціспекції обласного центру Андрія Максюти.

«Є підозра, що це розкопують саме ті виробничі небезпечні (!!!) відходи, які поховані в тому місці і які потрібно було накривати саркофагом. Вчора туди виїхав завантажений металом МАН. Була поліція вчора, але поїхала ні з чим. Роботи тривають. З огляду на попереднє нереагування по 102 звертаюся публічно через ЗМІ», – написав він у Facebook.

Як повідомляє прес-служба міської ради, питання терміново розглянули на позачерговому засіданні міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Після неї спеціалісти провели заміри радіаційного фону і виявили, що подекуди він справді перевищує норму.

Наступного дня Кіровоградський обласний лабораторний центр надав офіційну інформацію з цього приводу.

«В результаті огляду встановлено, що несанкціоноване розкриття ґрунту проводилося на місці захоронення забрудненого ґрунту, майна та матеріалів, вилучених на території ВГМ БУ-2 тресту «Кіровоградбуд» та по провулку Червонозорівський після дезактивації наслідків радіаційної аварії, що була проведена в Кіровограді в вересні – листопаді 1988 року.

За даними, що володіє установа, на цій дільниці було захоронено понад 1500 тонн радіоактивно забрудненого майна. На момент захоронення потужність еквівалентної дози гамма-випромінювання від цього майна складала до 300 мкР/год.

За результатами вимірювань на цей час, потужність еквівалентної дози гамма-випромінювання на місці несанкціонованого розкриття ґрунту становить від 30 до 150 мкР/год, при показниках природного фону від 10 до 15 мкР/год.», – йдеться у заяві центру.

У п’ятницю також стало відомо, що за фактом розкриття могильника радіоактивних відходів поліція порушили кримінальне провадження. 

 

Юрій СТЕЦЕНКО,
фото зі сторінки А. Максюти у Facebook

Loading...