Повідомлення
  • There is no category chosen or category doesn't contain any items

17-річний кропивничанин придумав робота, який очищатиме річки

Автор: Нова Газета

Руслан Коптєв – випускник гімназії №9 – другий рік навчається в кропивницькій школі програмування «Школа ++». Саме там він разом із викладачем Романом Шмельовим придумав винахід, який може порятувати Інгул від катастрофічного забруднення.

 

Робот Riveroni (таке ім’я дали пристрою) збирає сміття на воді. Руслан сподівається, що вартість робота не буде дуже високою, і бажаючі підтримати проект матеріально таки знайдуться. Наразі юний винахідник запускає свого річкоробота у тестовому режимі і вже став місцевою зіркою – на інтерв’ю до Руслана вишикувалися всі місцеві інформаційні сайти та газети.

Довідка: Робот складається із каркасу, двох гребних гвинтів, ємності для сміття, пластикового боксу з усією електронною начинкою, сонячної батареї та камери, розташованої спереду. Коли ємність для сміття заповнюється, її очищають і робот знову готовий до роботи. До речі, Riveroni може збирати не лише дрібне сміття, а й пластикові пляшки. Працюватиме за допомогою оператора – наразі ним керують вручну, але пізніше, обіцяють розробники, робот стане повністю автоматизованим.

Наш кор.,
фото Руслана Коптєва

Loading...