Повідомлення
  • There is no category chosen or category doesn't contain any items

Рейдери у Доброму завдали господарству збитків на 30 млн грн

Автор: Нова Газета

У Вільшанському районі воюють за землю: із кулачними боями, перестрілкою і димовими шашками селяни разом із бійцями батальйону «Донбас» прогнали з території захопленого господарства «нових власників», які все ж устигли вивезти з підприємства частину урожаю.

 

Господарство ім. Димитрова рейдери захопили 28 серпня 2016 року, опираючись на витяг з держреєстру речових прав на нерухоме майно, в котрому зазначено, що 26 серпня підприємство придбав Ростислав Вакулик зі Знам’янщини, який, як сам нещодавно зауважив пресі, спеціалізується на купівлі «проблемних» господарств.

Одинадцять місяців знадобилося колишнім власникам – родині Кірових, аби довести у суді, що ПСП ім. Димитрова – їхнє господарство і в них його відібрали незаконно. 4 липня Дніпропетровський адмінсуд поставив у цьому питанні крапку, ставши на бік Кірових.

Є рішення суду, підтримка у селі, а також воєнізованого формування. Здавалося б, все ок, однак…

Захоплення «рейдерів» у Доброму відбулося із застосуванням зброї, накручені селяни без жалю били своїх же односельців до крові, принижували їх, переслідували тих, які намагалися втекти від натовпу.

Що цікаво: жоден із людей Вакулика, які приїхали «освоювати» нове господарство, не постраждав. Коли по людях стріляли, били їх палицями, принижували, то і «донбасівці», і поліція лише спостерігали.

Постраждали не тільки працівники «Димитрова», яких звинуватили у співпраці з ворогами, а й навіть прості пайовики господарства, що прийшли на територію ПСП отримати орендну плату – солому, зерно, а ще гроші. Гамселили всіх без розбору.

Начальник громадського штабу спілки «Аграрна самооборона», до якої і входять «донбасівці», Андрій Жила прокоментував ситуацію так: «У побитті мешканців села наші хлопці участі не брали. До нас звернулися законні власники, які мають рішення суду, що підтверджує їхню правоту, з проханням допомогти повернути господарство. З нами на територію прийшли пересічні добрівчани. Зараз там поліція проводить слідчі дії».

Як стверджують спікери «Аграрної самооборони», в охорони попередніх хазяїв «Димитрова» вилучили цілий арсенал вогнепальної зброї та гроші.

Син засновника господарства Івана Кірова Олег розповів, що рейдерське захоплення завдало ПСП ім. Димитрова збитків на суму 30 млн грн. Лише пшениці люди Вакулика вивезли 1300 тонн, ячменю – 600 тонн, скосили 271 гектар кукурудзи з середньою врожайністю 50 ц/га, а соняшнику 310 га (врожайність 30 ц/га).

«Ми зверталися і в прокуратуру, і в поліцію області, – ділиться Олег. – Правоохоронні органи усунулися від виконання своїх службових обов’язків. Ніякого розслідування не проводиться, а якщо й проводяться якісь там слідчі дії, то вони незначні і нікому не потрібні. Це корупція на найвищих рівнях влади».

Восени минулого року люди Вакулика зареєстрували в Доброму ще одне підприємство-близнюка – ПП (приватне підприємство) «ПСП ім. Димитрова», з яким власники земельних паїв – орендодавці ПСП (приватне сільськогосподарське підприємство) ім. Димитрова, почали укладати нові договори оренди. Вже після того, як Кірови відвоювали своє ПСП, керівництво близнюка-ПП зробило хід конем – почало викуплювати у добрівчан майнові паї.

За шістнадцять років, відтоді як відбулося розпаювання майна колишнього колгоспу «Димитрова», селянам, як стверджують люди Вакулика, ніхто й копійки не заплатив за користування нерухомими активами господарства. І тут нові власники почали давати пайовикам реальні гроші, деякі родини отримали на руки до 27 тисяч гривень. Ця подія посіяла між селянами ще більший розбрат, адже важко відмовитися від раптового багатства в угоду місцевому патріотизму.

Добрівський конфлікт не розсмоктується, швидше, стає «замороженим». Зараз на підприємстві перебуває зо два десятка повністю екіпірованих «донбасців», така ж кількість добрівчан цілодобово чергує на прохідній. Крім них, територію охороняють (за підрахунками місцевих) вісімдесят поліціянтів із Добровеличківки, Голованівська, Вільшанки і Кропивницького. Також надходять повідомлення, що в Добре намагаються прорватися чоловіки спортивної зовнішності, буцімто, від Вакулика.

 

У цей же час у селі триває пошук «відьом». Оскільки власників захопленого рейдерами підприємства у Добріому немає, місцеві активісти зганяють злість на тих, хто пішов до них на роботу. Дехто з селян навіть боїться ночувати вдома, переховуються в родичів. До «відьом» зараховують і сільського голову Леоніда Галицького, який не гребував приймати від людей Вакулика допомогу на організацію у селі масових заходів, благоустрій, підтримку ФАПу, дитсадка.

Довіри у добрівчан немає ні до кого. І горизонту в цьому конфлікті ще не видно. Дорогоцінні для хлібороба літні днини витрачаються не на працю у полі, а на бійки і сварки.

Микола Балабан, спеціально для «НГ»

Loading...