Повідомлення
  • There is no category chosen or category doesn't contain any items

Чому пенсіонерам відмінили пільги у маршрутках?

Автор: Нова Газета

Кропивницькі пенсіонери сплачуватимуть повну вартість проїзду у маршрутках – 4,50 грн

 

Про це «Першій електронній газеті» розповів начальник управління транспорту міськради Кропивницького Олександр Вергун. За його словами, перевізники ще з березня цього року мали повне право відмовляти у пільговому проїзді пенсіонерам. Саме тоді була затверджена «Програма розвитку міського пасажирського транспорту та зв’язку у м. Кропивницькому на 2017 рік», де і прописали замовлення на безоплатне перевезення у маршрутних таксі лише 10 категоріям громадян, серед яких пенсіонерів за віком немає. Пільгові перевезення здійснюються відповідно до замовлення, яким визначається обсяг перевезень та перелік пільгових категорій громадян.

 «Відповідно до Програми на 2017 рік, перелік пільгових категорій громадян, які користуються громадським транспортом у звичайному режимі руху (великі автобуси) і за яких передбачена компенсація, містить 14 категорій. У їх числі й пенсіонери за віком. А от у режимі маршрутного таксі – цей перелік налічує лише 10 категорій. Пенсіонерів за віком там немає», – пояснив Олександр Вергун. Чиновник додав, що для того, щоб забезпечити їх пільговий проїзд в усіх режимах руху, потрібно виділяти дуже велику суму з міського бюджету. На 2017 рік лише для комунального підприємства «Електротранс» передбачено близько 30 млн грн компенсації за перевезення пільговиків. Аби забезпечити цією компенсацією усіх перевізників, потрібно передбачити, за попередніми підрахунками, ще близько 80 млн грн. Бюджет нашого міста точно цього не потягне.

Така ситуація сталася через те, що припинилися компенсації за перевезення пільговиків з держбюджету. Цей значний фінансовий тягар передали місцевим владам. Начальник управління транспорту закликає пенсіонерів за віком користуватися тролейбусами та автобусами МАЗ.   Тролейбусні маршрути забезпечують мікрорайони Жадова, Попова, Юрія Коваленка, Лісопаркову, Полтавську, центральну частину міста, Ковалівку та Бєляєва. Нові автобуси курсують на Стару Балашівку, Велику Балку, до Телецентру, а з понеділка підуть на Арнаутове. Тобто майже всі мікрорайони охоплені звичайним режимом руху. Пенсіонер, який не працює, зможе спокійно безоплатно доїхати куди йому треба, маючи на це законні підстави.

Loading...