Повідомлення
  • There is no category chosen or category doesn't contain any items

В обласному кардіодиспансері зробили унікальну операцію

Автор: Нова Газета

Наприкінці листопада до медзакладу звернулася 63-річна мешканка Світловодського району Валентина Сідненко. Протягом 12-ти років її турбував біль за грудиною і задишка при найменшому навантаженні.

В останні шість місяців ці скарги виникали навіть у спокійному стані, з'явилося відчуття «страху смерті». Пацієнтку обстежили і виявили важке поєднання декількох захворювань – порок аортального клапана, атеросклеротичне ураження коронарних артерій, звуження лівої сонної артерії.

За словами кардіохірурга Андрія Клянчина, захворювання могло б призвести до тяжких ускладнень і навіть до зупинки серця. З огляду на високу складність операції пацієнтці запропонували їхати на лікування до Києва, але вона відмовилася. Часу на очікування було зовсім небагато, і 11 грудня вперше в області була проведена операція – одномоментне видалення атеросклеротичної бляшки з сонної артерії, протезування аортального клапана серця і відновлення кровопостачання міокарда (коронарне шунтування). Унікальність цієї операції в тому, що під час одного наркозу виконані відразу три складні хірургічні втручання. Перше – це видалення бляшки з сонної артерії, які живлять головний мозок, для запобігання інсульту. Друге – заміна аортального клапана (звуження самого клапана було критичним  і могло призвести до зупинки серця). Третє – коронарне шунтування (бляшки в артеріях серця могли призвести до інфаркту).

Операцію провела команда медиків Кіровоградського обласного кардіологічного диспансеру на чолі з кардіохірургом Андрієм Клянчиним.

Нині пацієнтка почувається добре і готується до виписки додому.

Наш кор.,
фото Ігоря Крушеницького