Повідомлення
  • There is no category chosen or category doesn't contain any items

«DOBRE чаювання»

Автор: Нова Газета

У Кропивницькому відбулася зустріч під назвою «DOBRE чаювання», у якій взяли участь  представники Маловисківської, Бобринецької та Новоукраїнської громад. Вони розповіли про власний досвід участі ОТГ у проекті DOBRE.

 

Бобринецька ОТГ завдяки участі в програмі DOBRE змогла здійснити багаторічну мрію молоді. У вересні 2017 року до 250-річчя від заснування м. Бобринця там відкрили новий спортмайданчик. «Молодь брала безпосередню участь в облаштуванні  огорожі навколо нього, із нашою допомогою встановила баскетбольні щити. І зараз спортивний майданчик охороняється не стільки міською радою, скільки свідомістю самої молоді: оскільки ми його облаштовували, то ми не будемо його ламати», – зазначає голова Бобринецької ОТГ Валерій Сніжко.

У майбутньому громада хоче встановити футбольний майданчик і облаштувати центр дозвілля молоді, а також сподівається на підтримку у вирішенні проблеми водопостачання та водовідведення на своїй території.

Як зазначив очільник Новоукраїнської громади Олександр Корінний, для нього участь в DOBRE – це перш за все можливості, які відкриваються перед його громадою. За перший рік співпраці їх було чимало і деякі з них вже реалізовуються. Одна з можливостей – створення на базі однієї зі шкіл інклюзивного центру. Перші кроки на цьому шляху вже зробили – обладнали спеціальний туалет, розпочали роботи зі встановлення ліфта, а також виділили кошти на закупівлю необхідного для розвитку і відпочинку діток обладнання. «Цьогоріч 18 дітей з різним ступенем інклюзії почали навчатися у школах ОТГ. Розуміємо, що у кожній із восьми шкіл громади ми не зробимо гарні умови для цих діток. Тож хочемо зробити одну опорну школу, в якій все, починаючи від хвіртки і до усіх речей у школі, буде доступним для дітей з інвалідністю, – наголошує Олександр Корінний. – На початку наступного року замінимо всі двері у школі. Також думаємо про переоблаштування вуличних спортивних майданчиків, безбар’єрний вхід до бібліотеки, їдальні, спортивного залу».

Серед інших ідей Новоукраїнської громади – роздільний збір побутових відходів, виведення школи дебатів на обласний рівень, покращення безпеки руху на дорогах громади та створення паркових зон. У 2017 році в громаді облаштували вісім тротуарів, оновили світлодіодні знаки і пішохідні доріжки. Наразі продовжуються роботи над освітленням вулиць, планується закупівля машини для нанесення дорожньої розмітки.

Водночас у селах, які приєдналися до громади, планують встановити дитячі майданчики. «Ми багато працюємо над тим, щоб ці території не відчували себе зайвими. Люди повинні раз і назавжди забути міф, що села приєднують, щоб потім знищити, міста виживуть, а сіл не буде. Якщо на рівні всієї держави – це катастрофа, значить, треба успішна практика, щоб цей міф руйнувати. По іншому ніяк», – переконаний Олександр Корінний.

Довідково: Проект ГО «Територія успіху» «Не робіть для нас без нас» спрямований на активізацію громади, підвищення спроможності громадських активістів брати участь у процесі прийняття рішень, створення механізмів участі. Реалізовується у Бобринецькій, Маловисківській та Новоукраїнській ОТГ. Програма DOBRE (Decentralization Offering Better Results and Efficiency) – п’ятирічний проект Агентства США з міжнародного розвитку у сфері розбудови місцевого самоврядування, який надає комплексну допомогу українським громадам.

Олег КОЗУПЛЯКА, фото «Точка доступу»

Loading...