Повідомлення
  • There is no category chosen or category doesn't contain any items

Сергій КУЗЬМЕНКО: ДО КОШТІВ ПЛАТНИКІВ ПОДАТКІВ ТРЕБА СТАВИТИСЯ ЯК ДО ВЛАСНИХ – ВИТРАЧАТИ РАЦІОНАЛЬНО І ПО­ГОСПОДАРСЬКИ

Автор: Нова Газета

У Кіровоградській ОДА минулого тижня відбулася нарада із представниками обласного військового комісаріату з питань відбору громадян на військову службу за контрактом та організації призову на строкову службу. Користуючись нагодою – присутністю на заході керівників районів, міст та ОТГ, – голова адміністрації Сергій Кузьменко зробив певні висновки з року минулого та окреслив перспективи наступного щодо головних завдань соціально-економічного розвитку області.

 

Перш за все він загострив увагу на проблемах черг до дитячих садків.

– Я хотів би, щоб питання будівництва нових дитсадків або створення дошкільних закладів при НВК стало завданням номер один у ваших завданнях, – підкреслив Сергій Кузьменко. 

Очільник області також зауважив, що на часі будівництво кількох таких об’єктів, і висловив сподівання, що влітку, максимум восени, ці проекти були реалізовані і з'явилися нові місця для дітей в дошкільних навчальних закладах. В області не повинно бути черг в дитсадки, підкреслив він.

З особливою настійливістю прозвучало ще одне його завдання керівникам територій. Мова про підготовку якісної проектно-кошторисної документації на реалізацію згаданих і не тільки проектів. Причиною такої уваги до цього напрямку стали непоодинокі випадки витрачання державних коштів на неякісну документацію. За повторення помилок голова пообіцяв конкретні «оргвисновки».

За його словами, відповідальність за це несуть і райони, і міста, і об’єднані територіальні громади, і управління капітального будівництва.

– Усі використовують кошти платників податків, тому треба ставитися до них як до власних – освоювати раціонально і по-господарськи, – наголосив він.

Керівник ОДА підкреслив, що необхідно перевірити усю проектно-кошторисну документацію на проекти, які вже реалізовуються в області, і якісно готувати ПКД на ті проекти, що будуть реалізовані у 2018 році. Зокрема, на спорудження сільських амбулаторій, придбання для них спеціалізованого транспорту, будівництво футбольних міні-полів.

Крім цього, Сергій Кузьменко доручив управлінню капітального будівництва і своєму першому заступнику організувати перевірки правоохоронними органами усіх фірм, які виготовляли проектно-кошторисну документацію неякісно.

– Ми маємо знати, хто працює на розбудову області, а хто займається речами, далекими від законності, – додав він.

Ще одне із ключових завдань на рік – будівництво й ремонт доріг. Як зазначив голова ОДА, цього року на ці цілі коштів із держбюджету буде виділено більше, ніж торік. Він нагадав, що частину доріг (4,2 тисячі кілометрів) передали на обласний рівень. На їхнє утримання із Дорожнього фонду буде виділено 381,6 млн грн. За них проводитимуть поточні і капітальні ремонти.

За словами Сергія Кузьменка, наразі тривають консультації з очільниками міст і районів стосовно визначення ділянок обласних шляхів, які відремонтують до кінця року. На утримання і ремонт державних доріг кошти з держбюджету будуть надходити і надалі.

Серед стратегічних завдань місцевої влади на 2018 рік Сергій Кузьменко виокремив проект «Здоров'я наших дітей». Він звернувся із вимогою до районів, щоб відповідно до карти госпітальних округів було вирішено, де будуть сучасні й комфортні дитячі і пологові відділення.

– У 2018 році ця робота повинна бути виконана, – підкреслив він, подякувавши водночас керівникам територій, які впоралися із цим завданням торік. А також тим, хто вже передбачив необхідне фінансування на реалізацію проекту у поточному році.

Стосовно ж основної теми наради – організації призову на строкову службу та набір за контрактом – то під час неї йшлося про те, що в цілому ця робота виконується належним чином. Про завдання та проблеми поінформував заступник начальника відділу комплектування та призову обласного військового комісаріату Валерій Можний. За його словами, у 2017 році обласний військовий комісаріат отримав планове завдання щодо укомплектування ЗСУ за контрактом на 1390 осіб. Виконали його на 98%. За цим показником Кіровоградський обласний військкомат посів 9 місце в Україні.

Також Валерій Можний озвучив проблеми щодо організації відбору громадян на військову службу за контрактом. Вони перш за все пов’язані з низьким рівнем укомплектованості районних міських військкоматів посадами військовослужбовців відповідальних за відбір на службу за контрактом, відсутністю належних житлових умов для проживання сімей військовослужбовців, грошовим забезпеченням, відсутністю постійного місця дислокації військових частин бойового складу.

Сергій Кузьменко повідомив, що торік з обласного бюджету на підтримку військових частин, які базуються на території Кіровоградщини, виділено більше 10 мільйонів гривень. Близько 2 млн грн на потреби військовиків спрямували міста та райони. Водночас кілька територій, у тому числі й одне місто обласного значення, не виконали його доручення стосовно підтримки військовослужбовців.

– Допомога має надаватися щодня, починаючи з реабілітації, надання медичних послуг і закінчуючи працевлаштуванням, – додав він.

Сергій Кузьменко підкреслив, що обласна влада й надалі фінансово підкріплюватиме обласну програму щодо коштовного обстеження та лікування учасників АТО. Необхідне фінансування, спрямоване на підтримку захисників, має бути передбачене в місцевих бюджетах.

Олександр Дорошенко, фото прес-служби ОДА

Loading...