Повідомлення
  • There is no category chosen or category doesn't contain any items

Бійцю 25-­ї бригади загрожує довічне ув’язнення

Автор: Нова Газета

Військовослужбовцю 25-ї бригади Ігорю Гуртовому,
який під час варти застрелив двох десантників, загрожує 15 років за гратами або довічне ув’язнення за виконання статуту

 

Трагедія сталася 10 вересня 2017 року близько 22:40 на навчальному полігоні у Канатовому. Солдат Ігор Гуртовий, десантник 25 бригади ДШВ, ніс службу, охороняв об’єкт, на якому знаходилися озброєні бійці та військова техніка. Водночас, за інформацією керівника мобільної інструкторської групи «Марусині Ведмеді» ЗСУ Марусі Звіробій, командир іншої групи бійців дав завдання зняти постового, не попередивши про це нікого. Всі учасники подій мали досвід бойових дій в АТО.

«Вночі Гуртовий почув шум у кущах, пішов перевірити і натрапив на хлопців зі зброєю та наказом «снять постового», – зазначає Маруся Звіробій. – Гуртовий не дав себе «снять» та, відчуваючи загрозу для свого життя, відкрив вогонь, як прописано в статуті. Нападників було двоє, теж АТОвці, тепер, на жаль, «двохсоті». Гуртовий не був під впливом алкоголю чи наркотиків (перевірено та зафіксовано)».

5 січня 2018 року відбулося судове засідання у справі Ігоря Гуртового. Як повідомив «Новій» адвокат бійця Юрій Деркаченко, суд не взяв до розгляду та повернув обвинувальний акт прокуратурі, оскільки в ньому виявили безліч процесуальних порушень. Наразі військово-
службовець знаходиться у СІЗО. Його захист бореться над зміною запобіжного заходу на такий, що не передбачає тримання під вартою. Не згодні адвокати і з правовою кваліфікацією злочину. «Людині, яка стояла чатовим, інкримінують навмисне вбивство? Це аж ніяк не навмисне вбивство. Ми подавали клопотання щодо перекваліфікації статті на ст. 418 ККУ «Порушення статутних правил вартової служби чи патрулювання», але поки без змін», – підкреслив Юрій Деркаченко.

«Командири Гуртового всі, включно з вищим керівництвом ДШВ, підтримують солдата та вважають неправомірною ту статтю, яку прокурори призначили бійцю, – ст. 115 «Умисне вбивство», яка передбачає 15 років позбавлення волі або довічне ув’язнення, – пише Звіробій. – Вже вкотре прокурори начебто військової прокуратури не розрізняю дії бійця, що виконує статут, від дій, що називаються навмисним вбивством. Вимагаємо від прокурорів не зловживати своїм службовим становищем, не створювати преценденти, аби бійці боялися власного статуту, інкримінувати адекватні терміни і статті діям наших бійців. Гуртовому мають призначити як мінімум перекваліфікацію статті».

Активісти просять учасників АТО та громадськість підтримати бійця та взяти справу під контроль.

Олег Козупляка

 

Loading...