Повідомлення
  • There is no category chosen or category doesn't contain any items

МІНІСТР ОСВІТИ НА КІРОВОГРАДЩИНІ

Автор: Нова Газета

Мільярд гривень на початкову освіту, безготівкові добровільні внески у школах: що цікавого принесла робоча поїздка очільниці МОНу

 

19 лютого Кіровоградщину з робочим візитом відвідала міністр освіти і науки України Лілія Гриневич. Протягом дня очільниця МОНУ побувала в Олександрівському НВО №1, Кропивницькому НВО №25 та поспілкувалася з освітянами області.

Кропивницьке НВО №25 є одним зі 100 навчальних закладів України, де з першого вересня 2017 року впроваджують новий Державний стандарт початкової освіти в межах Нової української школи. У пілотному проекті Міносвіти у цій школі взяли участь два класи першачків. Під час занять Лілія Гриневич поспілкувалася з учителями та учнями, поцікавившись методами навчання та наявністю в класах необхідного обладнання. «Все потребує нового освітнього середовища: рухомих парт, які можна перегруповувати, та великої кількості витратних матеріалів. Тому цього року ми плануємо майже мільярд гривень цільової субвенції з Державного бюджету на розвиток освітнього середовища в початковій школі», – резюмувала Гриневич.

Міністру також представили сучасне обладнання, яке використовують на уроках природничих дисциплін у навчальних закладах обласного центру, макет екологічного проекту – робота, який виявляє пошкодження у водопровідних трубах, та продемонстрували новітні комплекти оснащення для уроків захисту Вітчизни. А сама Лілія Гриневич відзначила подяками Міністерства учителів згаданих пілотних класів – Галину Прокопенко та Людмилу Журавльову.

За словами очільниці МОНУ, з наступного навчального року усі первачки будуть навчатися за інтерактивними методиками та пізнавально-пошуковими діяльнісними методами навчання відповідно до своїх вікових особливостей. «Ми розпочали дистанційний курс для вчителів перших класів. Він є на сайті Міносвіти. Усі 22 тисячі педагогічних працівників, які будуть залучені до навчання першокласників, мають пройти так зване «змішане» навчання – частина дистанційного, частина очного, аби освоїти нові методики», – наголосила Гриневич.

Окремим питанням Лілія Гриневич зупинилася на проблемі «добровільних» внесків на ремонти у школах. За її словами, Закон про освіту вимагає оприлюднювати всі бюджети навчальних закладів із зазначенням звідки, на що ці гроші надійшли і на що вони насправді витрачаються. «Якщо ваша школа потребує ремонту, ви повинні про це сигналізувати. Має бути відповідний бюджетний запит від школи до місцевого бюджету. Далі ви як батьківська громада маєте подивитися, чи дала місцева влада на цей ремонт гроші. Якщо так, то чому у батьків теж вимагають гроші, як і тоді, коли місцева влада не виділяла кошти. Будь ласка, будьте активними. Ми дали вам інструменти для прозорості. Вимагайте публікації бюджетів і їхнього чіткого обговорення, – наголосила міністр.

Водночас вона додала, що всі внески батьків до фонду школи мають здійснюватися лише на розрахунковий рахунок. Збір внесків готівкою – це порушення, про яке не слід мовчати.

Також Лілія Гриневич пообіцяла розібратися у ситуацією з побиттям учня в Малій Висці та дати оцінку коментарю начальника відділу освіти Маловисківської міськради Алли Шпак щодо того, що хлопець, може мати проблеми з психікою.

Олег КОЗУПЛЯКА, фото автора