Повідомлення
  • There is no category chosen or category doesn't contain any items

Аеропорт Кропивницького може стати міжнародним

Автор: Нова Газета

Міністерство інфраструктури спільно з народними депутатами ініціює новий етап роботи в сфері авіації – розвиток регіональної авіації. Про це повідомив державний секретар Міністерства інфраструктури України Андрій Галущак під час візиту до Кропивницького, присвяченого обговоренню можливостей повноцінного використання місцевого аеропорту.

 

«Ми вважаємо, що Кропивницький з його славними традиціями і надзвичайно потужною школою має стати таким центром. Сьогодні намагаємося реалізувати проект, який передбачає кілька складових. Зокрема, надання існуючому аеропорту Кропивницького статусу міжнародного». Його матеріально-технічна база є цілком достатньою для цього. Це дасть можливість на існуючих потужностях здійснювати міжнародні перевезення. І ми повинні створити умови для того, щоб злітно-посадкова смуга могла приймати сучасні багатотоннажні лайнери», – зазначив Галущак.

Для цього планують добудувати існуючу смугу. Однак наразі цьому заважає те, що одна її частина знаходиться на балансі Міносвіти, інша ж – на обласному. Андрій Галущак переконаний, що для нормального інженерного розвитку вся смуга має зосередитись в одного господаря, яким готове виступити Мінінфраструктури. «У нас є досвід реалізації таких масштабних проектів в Одесі, Чернівцях та Вінниці. Це об’єкт серйозний, він потребує проектування та відповідних дослідницьких робіт. І ми повинні враховувати тенденції розвитку авіаційної техніки, щоб, вклавши кошти, не отримали вчорашній день», – зауважує чиновник.

Зі збільшенням авіапотоку через Кропивницький у міста з’являться всі можливості для створення центру із технічного обслуговування літаків. Оновлення злітно-посадкової смуги означає збільшення її довжини до 2100 м та забезпечення прийняття літаків тоннажністю не менше 50 тонн.

Наразі вже є попередні домовленості з Міністерством освіти щодо передачі частини злітно-посадкової смуги на баланс Мінінфраструктури. Народний депутат Олександр Горбунов звернувся до депутатів обласної ради підтримати рішення щодо передачі своєї частини смуги. Очікується, що статус міжнародного аеропорт отримає до кінця 2018-го року.

Олег Козупляка