Повідомлення
  • There is no category chosen or category doesn't contain any items

Усі автобуси у відмінному стані?

Автор: Нова Газета

На автостанції №2 в Кропивницькому перевірили стан автобусів та дотримання графіка перевезень.

 

Перевірку проводили чиновники з управління транспорту та зв’язку ОДА, а також спеціалісти з Укртрансбезпеки разом із журналістами.

За інформацією начальника профільного управління обл-держадміністрації Володимира Дмитренка, ОДА є замовником 128 внутрішньообласних маршрутів, на яких працюють 54 підприємців-перевізників. При виявленні порушень на перевізників складають приписи або виписують штрафи (від 170 грн до 17 тисяч). Якщо порушення незначне, власників маршрутів просто попереджають і дають час, щоб усунути недоліки.  Також із перевізниками можуть розривати договори (наприклад, за минулий рік облдержадміністрація розірвала більше 20 договорів, здебільшого за невиконання рейсів).

Представник управління Укртрансбезпеки в області Ярослав Шинкаревич зазначає, що об’єкти для огляду обирають навмання, а з порушень найчастіше виявляють бруд, відсутність візуальної інформації про перевізника та страховика і пошарпані сидіння. Утім цього разу, за його словами, майже всі транспортні засоби знаходяться у зразковому стані. «Є нюанси, водій поскаржився на погані дороги, через які у нього тріщина на лобовому склі. Але він запевнив нас, що у найближчий час його замінять», – додав Ярослав Шинкаревич.

Водії перевіряльникам теж мали що сказати. Наприклад, водій автобуса «Кропивницький–Олександрія» Олександр Китаєв розповів, що через погані дороги у нього вже втретє тріснуло скло за останні кілька років роботи. Нове ж, із його слів, коштує близько 48 тисяч гривень…

Від редакції: Зважаючи на вимиті салони автобусів і підготовлених водіїв, про перевірку на АС№2 знали і підготувалися. Якщо в читачів «Нової газети» є факти неналежного стану автобусів, які здійснюють рейси в межах області, телефонуйте до редакції.