Повідомлення
  • There is no category chosen or category doesn't contain any items

МАТЧ ЗАРАДИ ЖИТТЯ

Володимир Кондрашов
Автор: Володимир Кондрашов

Днями у Кіровограді на стадіоні «Зірка» відбувся матч, який можна було б охрестити «Матчем життя». Справа навіть не в оригінальному складі команд – справа у меті, заради якої вболівальники та гравці зібралися на стадіоні.

 

А мета – благородна. У Кіровограді на центральному стадіоні міста зіграли благодійний матч, щоб зібрати кошти на лікування та реабілітацію бійця-героя з Кіровограда  – Василя Петринка.  До футбольної акції, що з ініціативи місцевих «студреспубліканців» та за підтримки народного депутата України Станіслава Березкіна відбулася на стадіон «Зірка», долучилися небайдужі громадяни – як на полі, так і на трибунах. Товариський матч між командами «Держслужбовці» та «Студреспубліка» прийшли подивитися (і, звісно, повболівати за своїх) сотні кіровоградців.

Безперечно, цікаво було поспостерігати, як головний архітектор Кіровограда чи очільник заводу «Креатив», які виступали за команду «Держслужбовців», намагаються відібрати м’яча у студента з КНТУ, гравця команди «Студреспубліка». Або на те, як мама бійця, для якого і проводили цей матч, Ірина Анатоліївна, забиває пенальті голкіперу-легенді «Зірки» Артему Коледі. У грі рахунок на табло (а перемогу в серії пенальті отримали «студреспубліканці») – вторинний. Первинне – атмосфера підтримки і взаєморозуміння. На таких заходах починаєш усвідомлювати, як можуть абсолютно різні люди знаходити спільну мову між собою, коли їх об’єднує спільна біда.

Окрім самого матчу, на глядачів чекали різноманітні конкурси з цікавими призами, завдяки яким, а також символічній ціні квитка у 5 гривень, до речі, удалося зібрати майже 28 тисяч гривень. Ці кошти одразу ж передали мамі Василя.

 

Про Васю наша газета вже писала у одному з минулих номерів. Нагадаємо, у липні нинішнього року у боях із терористами, поблизу російського кордону, тяжкого поранення зазнав старший сержант, розвідник, двадцятиоднорічний Василь Петринко. Через поранення в голову Василь довгий час знаходився без свідомості. Усі спроби пробитися і вивезти поранених через територію, контрольовану сепаратистами, до наших військ закінчилися невдачею, тому Василя, аби врятувати йому життя, переправили в місто Гуково Ростовської області (РФ). Там старшого сержанта прооперували: зробили трепанацію черепа, видалили велику гематому і осколок, але стан хлопця залишався тяжким. Пізніше Васю доправили до Києва. В одному з госпіталів столиці Вася зараз і проходить реабілітацію.

У неділю, 7 вересня, друзі Васі відвідали його в київському госпіталі. Там йому передали нову уніформу з номером «3» – під цим номером боєць грав за команду кіровоградців, яка, до речі, тричі поспіль ставала чемпіоном з футболу всеукраїнського студентського фестивалю «Студреспубліка».

Усі небайдужі до людської долі  матеріальну допомогу Василю Петринку можуть перерахувати на картку «Приватбанку» мами Василя:
5168 7572 7207 8181 Пасічник (Петринко) Ірина Анатоліївна.