Повідомлення
  • There is no category chosen or category doesn't contain any items

Відмовилися лікувати, бо «убивав братній народ»

Ігор Крушеницький
Автор: Ігор Крушеницький

У Національному інституті раку розгорівся скандал, пов'язаний із тим, що  лікарка цього закладу відмовилась лікувати хворого на рак учасника АТО із Кропивницького.

Про це наш земляк Віталій Драган (на фото) спочатку написав у соц-мережі, згодом на цю тему зняли сюжет журналісти «ТСН».

У Віталія – пухлина лімфатичної системи. Він один із тих військових, які першими в 2014-му захищали Схід України від росіян та сепаратистів. Зокрема, разом із побратимами з 3-го полку спецпризначення звільняв Слов'янськ.

Не отримавши відчутних результатів після лікування в обласному онкодиспансері, Віталій поїхав на консультацію у Київський інститут раку. Те, як його там зустріли, шокувало чоловіка.

«Ти що думав, що ти в АТО пішов і тобі буде все безкоштовно?! Які пільги можуть бути?! Якби ви там стріляли в талібів, як афганці, а так ви вбивали братський народ», − з такими словами до пацієнта звернулася лікарка Галина Губарєва.

Журналістам співробітниця Інституту пояснила: в лікуванні не відмовляла, а намагалася пояснити, що для хворих на рак ветеранів АТО не передбачено жодних пільг. Тому і порадила шукати спонсорів для операції.

«Фразу, яку він наводив про те, що «вбиваєте мирний народ Донбасу» − ні, цього не було», – стверджує Губарєва.

Водночас у коментарі кропивницькому сайту CBN пані Ганна фактично підтвердила слова Віталія.

«Держава не турбується про них, їх просто посилають туди і все. А потім вони ще будуть винні так само, як афганці. Навіщо туди йшли і стріляли невідомо в кого − в своїх. Ось так я сказала», – такий запис розмови з лікаркою оприлюднено на сайті CBN.

В Інституті підтверджують – пільг для АТОвців немає, проте керівництво закладу просить не ототожнювати думки своєї колеги із позицією закладу. Там вже зв'язалися з Віталієм і перепросили. 

Після службової перевірки лікаря Губарєву звільнили з посади. Віталій же має шанс одужати, проте для цього треба  трансплантація кісткового мозку. Ціна здоров'я українського захисника – 200 тисяч гривень.

Реквізити для допомоги бійцю: картка ПриватБанку 4731 2191 0010 8756.
Отримувач – Віталій Іванович Драган

Loading...