Повідомлення
  • There is no category chosen or category doesn't contain any items

Рейдерство чи спроба захистити власний врожай?

Автор: Нова Газета

Соняхи у Петрівському районі стали причиною гучного скандалу

 

За офіційною версією правоохоронних органів, 19 вересня невідомі заїхали на поля поблизу села Йосипівки, що перебувають в обробітку ТОВ «Агрофірма П’ятихатська», і намагалися зібрати урожай соняшнику. Водночас на іншому полі група осіб в балаклавах пошкодила сільгосптехніку цього ж підприємства. Аби перешкодити втечі з місця події, правоохоронці відкрили вогонь по колесах автомобілів. 27 учасників події затримали і відправили до СІЗО. За фактом подій слідчі порушили три кримінальні провадження за крадіжку в особливо великих розмірах, хуліганство і спротив правоохоронцям.

Згодом, під час прес-конференції у Кропивницькому, своїм баченням подій у Петрівському районі поділилися і ті, кому інкримінують спробу рейдерства – ТОВ «Балліста». Адвокат Дмитро Видюк стверджує, що підприємство, інтереси якого він представляє, неправомірно позбавили законного права на урожай. За його словами, поля, навколо яких і розгорілась суперечка, перебувають в оренді ФГ «Сім вітрів». І воно у свою чергу заборгувало ТОВ «Балліста» і вирішило розрахуватися врожаєм. «Тільки-но ми розпочали роботу, як побачили озброєних людей, яких очолював безпосередньо Олександр Поворознюк (керівник ТОВ «Агрофірма П’ятихатська – Авт.). Вони почали стверджувати, що врожай начебто належить їм. Не ознайомившись із документами, які я їм надав, викликали поліцію. На моє здивування, правоохоронці теж не ознайомились із документами, а повірили слову пана Поворознюка. Затримали усіх, помістили до ізолятора і порушили кримінальну справу про крадіжку врожаю в особливо великих розмірах. На сьогодні у нас є повний пакет документів, які ми можемо надати будь-кому, будь-якому контролюючому органу. І ці документи були у нас завжди. Ці землі знаходяться в оренді нашого фермерського господарства, і пан Поворознюк не має до них жодного відношення», – розповів адвокат.

Утім, на прохання журналістів надати ці документи Дмитро Видюк сказав, не передбачав такої зацікавленості у них серед представників ЗМІ, тому й не брав їх із собою і запропонував звернутися із відповідним запитом.

На запитання, чому на комбайнах були відсутні номерні знаки, адвокат зазначив, що не може ні підтвердити, ні спростувати цю інформацію. Водночас ні сам адвокат, ні представник ФГ Сергій Набоков, який, до слова, відмовився називати свою посаду, не змогли відповісти, у кого й де орендувалася техніка. При цьому Дмитро Видюк ще раніше зазначив, що зі всією технікою були укладені договори на роботу.

За словами адвоката, «Агрофірма П’ятихатська» усю ніч косила їхній урожай, зібравши соняхи на суму близько 22 млн гривень. Водночас він звинуватив місцеве керівництво поліції у подачі викривленої інформації до МВС. «Написано, що вилучили 476 тонн насіння на суму в 5,5 млн грн. Скажіть мені, як можна було трьома комбайнами скосити таку кількість соняшнику і куди його можна було діти? На момент, як приїхала поліція, ми завантажили лише 9 тонн. Про які особливо великі розміри йдеться?» – наголошував Дмитро Видюк.

Щодо ситуації з пошкодженням техніки «Агрофірми П’ятихатська» на іншому полі спікер заявив, що його клієнт не має до цього відношення й не виключив, що то була інсценізація.

Натомість генеральний директор ТОВ «Агрофірма П’ятихатська» Олександр Поворознюк, до якого «Нова» звернулася з проханням прокоментувати заяви юриста ТОВ «Балліста», стверджує, що цим його опоненти намагаються виправдатися, аби не потрапити за грати. «Я звик говорити мовою фактів. Все, що там сказано, буквально догори ногами розказано, – пояснює Олександр Григорович. – По-перше, на тому полі, куди вони заїхали, немає жодного паю ФГ «Сім вітрів». Там є ПП «Йосипівка», що входить у корпорацію «Агрофірми П’ятихатської» і ТОВ «МІТВЕЛ ПЛЮС» та «МІТВЕЛ-АГРО», власник Дмитро Попов. Це сусіднє підприємство, з яким ми для зручності обробітку обмінялися полями. Дмитро Ігоревич підтвердив у райвідділку поліції, що у нас немає ніяких претензій щодо обміняних нами ділянками. По-друге, вони приїхали з договором, що їм винен якийсь Горбунов чи Горлунов із «Сім вітрів». Яке має відношення «Агрофірма П’ятихатська» до цього боргу? По-третє, вони приїхали на основі договору майнової поруки на урожай із площі 472 га, що знаходиться на території Мар’янівської сільської ради П’ятихатського району Дніпропетровської області. Я їм пояснював, що це Кіровоградська область. Те, що вони розповідають, просто маячня. Приїжджайте, я покажу вам усі документи, до того ж вони є у вільному доступі. По-четверте, у реєстрі вказано, що у підпорядкуванні ФГ «Сім вітрів» наразі перебуває 124 га, з них половина площі знаходиться на стадії оформлення у «МІТВЕЛ-АГРО». Що тут сказати. Просто хлопці заїхали відкусити і не думали поламати об нас зуби. Тепер потрібно виправдовуватися, тому що їм загрожує реальний термін у в’язниці».

Олег Козупляка