Повідомлення
  • There is no category chosen or category doesn't contain any items

Сільська рада з кримінальним ухилом? Село без голови

Володимир Кондрашов
Автор: Володимир Кондрашов

Хто і чому чотири рази звільняв сільського голову Грузького 

 

Справжня корупційно-кримінальна історія «випливла» у селі  Грузькому Голованівського району. Її фігуранти – працівники сільради, депутати райради, їхні родичі та люди колишнього нардепа. Аби не повалення режиму Януковича і нещодавно відкрита кримінальна справа, хто знає, чи домоглися б люди справедливості.

 

 

Населення Грузького ‒ трішки більше 1000 осіб. Життям, землею і майном цієї тисячі керують 14 депутатів сільської ради. А якщо вірити місцевим, то одна-єдина секретар сільської  ради з кількома поплічниками.

– Раніше і Ковальчук (колишній голова обласної ради. – Авт.) приїжджав, хвалив нашого голову, нашу сільраду, – розповідають місцеві жителі, які зібралися спеціально, почувши про приїзд журналістів, – ставив наше село у приклад. А потім почалося. 

Грузьке – уже два роки живе без голови сільради. По факту голова є, але працювати їй просто не дають: уже чотири рази місцеві депутати «звільняли» очільницю сільради Любов Капелюшну.

– Уперше мене звільнили ще у 2012 році, – розповідає жінка. – Потім у тому ж році ще раз, 16 червня. Потім 26 червня 2014 року. І ось останнього разу мене звільнили 31 жовтня нинішнього року.

Щоразу після звільнення вона подавала до суду і щоразу він поновлював її на посаді голови, однак виконувати свої обов’язки жінці просто не давали.

– Після суду я приходила в сільську раду, – розповідає пані Любов, – а там мені говорили, що мене знову звільнено, цього разу уже іншим рішенням сільради.

Усі причини звільнення голова села вважає безпідставними. Стверджує: жодного порушення законів України вона не вчинила, про що є відповідні рішення суду, а депутати «придумували» їй звинувачення в «неетичній поведінці», приймали рішення і вкотре звільняли.

Фальсифікація в окремо взятій сільраді

У конфлікт, що з новою силою розгорівся після останнього звільнення Любові Капелюшної 31 жовтня, втрутився і голова Голованівської РДА Юрій Ткаченко. Він стверджує, що рішення сесії сільської ради було сфабриковано невеликою групою місцевих депутатів на користь секретаря сільради Людмили Кучмій. Місцеві підтверджують його слова – кажуть, що Кучмій за відсутності голови стала на власний розсуд керувати селом.

– Сесії, які проводилися для зняття з посади Любові Капелюшної, – говорить керівник Голованівської РДА, – відбувалися у протокольному режимі. Тобто багато депутатів навіть не знали про них.

Юрій Ткаченко пояснює технологію, за якою діяли в Грузькому: секретар сільради нібито (за документами) скликає сесію, про яку нічого не знають депутати, і в результаті з’являється рішення, з яким не ознайомлені ні депутати, ні сільський голова, але яке є вигідним для секретаря.

Ситуацією у Грузькому зацікавилися і правоохоронці. За фактом фальсифікації документів з рішеннями останньої сесії зараз проводиться розслідування. Місцеві говорять, що саме втручання міліції у конфлікт «поклало на лікарняний» Людмилу Кучмій та кількох депутатів, причетних до фальсифікацій.

Нащо мати владу у Грузькому?

Чому ж так наполегливо секретар і деякі депутати намагалися позбутися законно обраної голови? Кореспондент «Нової» під час візиту до Грузького, на жаль, не зміг поспілкуватися із самою пані Кучмій – вдома, крім величезного пса, нікого застати не вдалося. Не захотіли спілкуватися з нами і працівниці сільради – не піднімаючи голови від письмових столів у кабінеті, жінки навідріз відмовилися говорити із журналістами та селянами, які до них завітали. У сільраді, до речі, за кілька днів до приїзду журналістів міліціонери провели обшук – ми побачили розкурочений сейф на підлозі. У ньому, кажуть місцеві, під час обшуку не знайшли печатки сільради, яка має там зберігатися, зате знайшли аж дві «Книги реєстрації».

– От скажіть, – говорить житель Грузького, – нащо їм аж два «учьотних журнали»? А я скажу нащо: один справжній, а один – щоб перевіркам показати, щоб фальсифікувати там усе.

Оскільки коментар звинуваченої селянами сторони ми отримати не змогли, викладаємо версію самих селян.

– Чому зараз бояться, щоб Капелюшна стала на посаду? – говорить один із місцевих жителів. – Тому що випливуть і незаконні списання грошей на ремонти і на дороги. Це все вкрадено у села.

– Майже все майно, яке могла, – говорить інша жителька Грузького, – Кучмій переписала на сина депутатки райради. Він тут землевпорядником став при ній.

За словами жителів, секретар сільради під покровительством депутата райради, яка в добрих стосунках з одним із поки що діючих народних депутатів, масово розкрадала кошти і майно села. Для цього і потрібні були постійні звільнення сільського голови – аби не заважала.

– Я тут усе життя відпрацював, – бідкається на зустрічі один із пенсіонерів, – а коли прийшов за паєм, то Кучмій сказала, що немає, де його взяти. Ну, як так? І таких, як я, – багато.

Замість післямови

Надати широкого розголосу цій справі і сільський голова, й інші грузьківці змогли лише після повалення режиму Януковича, проте опір у пошуку справедливості, кажуть, відчувають і зараз. Чи настане на вотчині сумнозвісного Лозінського порядок, залежить від правохоронців, які займаються цією справою і, звісно, від самих селян. «Нова газета» слідкуватиме за розвитком справи надалі.