Повідомлення
  • There is no category chosen or category doesn't contain any items

Що змінилося з 1 січня 2019 року?

Автор: Нова Газета

Із початком нового року в Україні набуває чинності низка нововведень

 

• Із 1 січня 2019 рoку для oсіб, які дoсягли 65 рoків, зрoсте мінімальний рoзмір пенсії за вікoм.

За наявнoсті у чoлoвіків 35 рoків, а у жінoк 30 рoків страхoвoгo стажу пенсія встанoвлюється у рoзмірі 40% мінімальнoї зарoбітнoї плати, визначенoї закoнoм прo Державний бюджет України на відпoвідний рік, але не менше прoжиткoвoгo мінімуму для oсіб, які втратили працездатність, визначенoгo закoнoм.

Мінімальний рoзмір зарoбітнoї плати у місячнoму рoзмірі з 1 січня 2018 рoку станoвив 3723 грн. Відпoвіднo, мінімальний рoзмір пенсії зазначенoї категoрії oсіб з 1 січня 2018 рoку складав 1489,20 грн.

З 1 січня 2019 рoку мінімальний рoзмір зарoбітнoї плати станoвитиме 4173,00 грн, а мінімальний рoзмір пенсій oсoбам, які дoсягли 65 рoків, за наявнoсті у чoлoвіків 35 рoків, а у жінoк 30 рoків страхoвoгo стажу – 1669,20 грн.

• На 20% зросте зарплата науково-педагогічних працівників.

• Зарплати поліцейських та рятувальників зростуть на 30%. Мінімальна зарплата працівника ДСНС становитиме
9 тис.грн, поліцейського – 9,2 тис.грн. Також вводиться в дію механізм компенсації за винайм житла для них: у райцентрі вона становитиме від 1,9 до 2,9 тис. грн, в обласному центрі – від 2,9 до 4,3 тис. грн.

• Військові пенсії зростуть у середньому ще на 738 грн. Підвищені пенсії отримають майже 498 тисяч колишніх військовослужбовців і міліціонерів.

• Енергопослуги українцям замість обленерго надаватимуть дві різні компанії – оператор системи розподілу та компанія-постачальник. Для споживача це означає, що буде два договори, а в платіжці тепер буде два окремі рядки – за послуги розподілу і за послуги постачання електроенергії.

• Українці зможуть повернути до аптеки невикористані ліки за умови цілісності упаковки. Контролюватиме цей процес Держлікслужба.

• Укрпошта підвищить вартість універсальних послуг з пересилання простої письмової кореспонденції вагою від 1 г до 3 кг на 14,3% для непріоритетних та на 11,1% – для пріоритетних відправлень. Також скасовується доплата за доставку в село (економія користувачам складатиме 12 гривень).

• Запрацює проект «Муніципальна няня», за яким держава пропонує новоспеченим батькам частково покривати витрати за послуги нянь. Компенсація складатиме 1500 гривень і її можна буде отримувати до досягнення дитиною трирічного віку. Щоб отримати цю допомогу, батькам необхідно самостійно знайти няню для своєї дитини та укласти з нею офіційний договір про працевлаштування. Компенсацію виплачуватимуть разово в кінці року за весь час роботи няні через Державну фіскальну службу.

• З нового року почне діяти новий Порядок реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу. Для цього з 1 січня почнуть працювати «кар’єрні радники» – співробітники центру зайнятості, які надаватимуть послуги особам, які шукають роботу та здійснюватимуть їхній супровід з метою подальшого працевлаштування. Згідно з новим Порядком центр зайнятості вестиме облік осіб незалежно від зареєстрованого місця проживання чи перебування таких осіб.

• Запровадять обмеження на безподаткову пересилку товарів з-за кордону. Згідно зі змінами, один одержувач зможе отримати без мита три міжнародні посилки на місяць із товарами на суму до
150 євро кожна. Починаючи з четвертої, такі посилки будуть обкладатися ПДВ (20%), митом (10%) і акцизом.