Повідомлення
  • There is no category chosen or category doesn't contain any items

Отримання Томоса – це заслуга мільйонів українців

Автор: Нова Газета

Єпископ Кропивницький і Голованівський Марк розповів, що означає Томос для українського народу та як надалі існуватиме Православна церква України.

 

За словами владики Марка, Томос – це своєрідна грамота від матері-церкви, яка свідчить про незалежність українського народу. «Український православний народ отримав паспорт «дорослості», який означає, що ми вже самі можемо урядувати на свой землі. Таким чином православна церква визнала, що наш народ, який має свою незалежну державу, має право мати свою церкву, незалежну від інших помісних православних церков, але єдину з ними в православній церкві Вселенській», – зазначив Марк.

Також він додав, що отримання Томосу – це заслуга мільйонів українців, які своєю щоденною працею наближали цей момент. «Помісна церква не будуватиме різні світи: руський, ієрусалимський, грецький чи ще якийсь, – а буде спільно з українцями будувати свій дім, молитися за нього, спільно будувати краще майбутнє для свого народу. Служити своєму народу є головним призначенням церкви. В цьому її велич. Чим більше вона служить, тим більше утверджує себе як церква Христова. Якщо ж вона вимагає служіння собі, або якимось ідеологемам, тоді це або політичний проект, або додаток до держави як один із пропагандистських відділів», – наголошує єпископ.

На думку владики Марка, усвідомлення значимості отримання Томоса прийде з часом: українцям необхідний певний спокій, щоб осмислити велич події, учасниками якої ми всі були. Поки що на Кіровоградщині не зареєстровані випадки переходу парафій УПЦ МП до Православної церкви України. Цьому єпископ Кропивницький і Голованівський називає декілька причин, серед головних – непростий механізм переходу громади з юридичної точки зору. Насамперед через відсутність в Україні фіксованого членства в громаді. «Законодавство дозволяє змінити підлеглість громад, але втілити це дуже непросто. Має бути одностайність громади. Священик, який наважиться на цей крок, повинен мати підтримку своїх парафіян і розуміти, що попереду чекатимуть випробування, які слід буде подолати, – розповідає єпископ Марк і додає, що все ж таки зміна підлеглості можлива. – Якщо це вдавалося священикам ще до отримання Томоса, згадаймо Голованівськ, Бобринець, Кам’янече, Новоархангельськ, то тим більше це можна зробити зараз».

Наразі у Верховній Раді працюють над відповідними законодавчими змінами, аби полегшити громадам юридичний аспект переходу з однієї підлеглості до іншої.

Фото CBN