Повідомлення
  • There is no category chosen or category doesn't contain any items

Як українцям платитимуть за вихідні та лікарняні

Автор: Нова Газета

Оплата за лікарняний

Із початку нового року українців чекають нововведення у системі виплат за лікарняні.

Із 1 січня мінімальний розмір лікарняного – близько 100 грн на день (було близько 90 грн). Розмір лікарняного залежить від зарплати та стажу. Роботодавець оплачує перші п'ять днів, решта – соцстрах.

Розраховуючи розмір лікарняного, бухгалтер має враховувати страховий стаж і середню зарплату за останні 12 місяців. Так, сукупну зарплату за цей період ділять на кількість днів у році (з урахуванням державних свят). Отримана сума – розмір лікарняного.

Важливо при цьому враховувати, що отримати стільки можуть тільки ті, хто має від 8 років стажу. Решті за «хворі» дні покладена всього частина звичайної зарплати.

¢ від 3 до 5 років – 60% середньої зарплати;

¢ від 5 до 8 років – 70% середньої зарплати;

¢ від 8 років — 100% середньої зарплати.

Зі зростанням мінімальної зарплати збільшуватиметься і мінімальний розмір лікарняних. Так, якщо у 2018-му година роботи «коштувала» не менше 22,4 грн, у 2019-му – 25,13 грн.

Вихідні дні і як оплачуються

Згідно із КЗпПУ, в Україні вихідні дні з заробітку не вираховуються. Причому якщо під час святкового вихідного ви перебуваєте у відпустці, відпочивати можна на один день більше. При цьому при розрахунку середньої зарплати для нарахування відпускних віднімають вихідні. Відповідно, чим більше вихідних, тим більше заплатять за відпустку.

Із сайту OBOZREVATEL