Повідомлення
  • There is no category chosen or category doesn't contain any items

Тубдиспансер отримав обладнання на понад 100 тисяч гривень

Автор: Нова Газета

Громадські активісти Кіровоградського обласного відділення ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» передали для обласного протитуберкульозного диспансеру нове медичне обладнання вартістю майже на 120 тис. грн.

 

Акція відбулася в рамках проекту «100% життя та якісних послуг на Кіровоградщині» за підтримки Глобального фонду. Серед медичного обладнання – електрокардіограф, шейкер, біохімічний аналізатор, два столи для анестезіолога.

– Ми допомагаємо пацієнтам, хворим на соціально небезпечні хвороби. Це різна допомога – обстеження, супровід, психологічна та юридична підтримка, прийняття статусу та інше. Протидія епідемії туберкульозу – це один із напрямків нашої діяльності. Ми зацікавлені, щоб хворі на туберкульоз вчасно розпочинали лікування та не поширювали інфекцію. З обласним протитуберкульозним диспансером ми співпрацюємо не перший рік, тому, дізнавшись про потребу у новому медичному обладнанні та необхідних засобах догляду за тяжкохворими пацієнтами, які перебувають в умовах туберкульозного стаціонару, вирішили допомогти. Обладнання закуплено в рамках проекту «100% життя та якісних послуг на Кіровоградщині» за підтримки Глобального фонду, – наголосив виконавчий директор організації Костянтин Данильченко. Результати роботи у напрямку протидії туберкульозу неурядової організації та обласного протитуберкульозного диспансеру за 2018 рік журналістам озвучили під час прес-конференції.

Туберкульоз – це одна із п’яти основних причин смерті людей у світі. Серед чинників високої смертності експерти називають відмову пацієнтів від приймання ліків. Тому медичні експерти розробили методику ДОТ-супроводу – лікування хворих під контролем. Цю методику на Кіровоградщині протягом 2018 року реалізувало Кіровоградське обласне відділення благодійної організації «Всеукраїнська мережа ЛЖВ». Вона передбачає щоденний контрольований прийом протитуберкульозних препаратів, психосоціальний супровід клієнтів із чутливим та мультирезистентним туберкульозом. Соціальні працівники приносили ліки хворим додому, таким чином, контролюючи їх вживання.

Протягом 2018 року соціальним супроводом на етапі амбулаторного лікування  було охоплено 191 клієнта, який хворіє на туберкульоз 1-3 типів. З них – 9 клієнтів вилікували туберкульоз, 69 завершили лікування, один помер, у шести  клієнтів невдале лікування, 100 клієнтів продовжують лікування.