Повідомлення
  • There is no category chosen or category doesn't contain any items

Своїх не забуваємо

Автор: Нова Газета

11 березня Наталя Мокряк, мати полоненого моряка Романа Мокряка, родом зі Кіровоградщини та Ольга Оприско, донька полоненого матроса ВМС ЗС України Андрія Оприска, виступили у штаб-квартирі ООН. Вони закликали світ допомогти звільнити полонених українців, повідомляє Укрінформ.

 

За словами Наталі Мокряк, ця акція необхідна для того, щоб більше людей знали про ситуацію, в якій опинилися не лише її син та полонені моряки ВМС, але й всі інші військовополонені, які незаконно утримуються як у Росії, так і на тимчасово окупованих територіях Криму та Донбасу.

У своєму виступі вона розповіла, як боляче було їй летіти і дивитися на Україну згори та згадувати, як колись летіли так само разом з сином, який нині незаконно утримується у в’язниці у Лефортово (Москва, РФ) і якого вона не може побачити. Наталя Мокряк також закликала світ пам’ятати, що на Сході України п’ятий рік триває українсько-російська війна.

«Щоб більше людей про це знали, щоб більше було впливу, саме від простих людей. Люди підходять, запитують, беруть адреси, хочуть спілкуватися далі, хочуть проводити роботу у себе на місцях, аби допомогти визволити наших хлопців», – розповіла вона про реакцію присутніх на заході.

Мокряк зазначила, що «не забувати своїх» – це гасло, яким всі українці висловлюють свою солідарність.

«Своїх не забуваємо. Це гасло нині нас всіх, всіх українців», – зазначила вона.

Жінки розповіли, що військовополоненим українським морякам не передають листи від рідних. До поранених досі не надали доступ міжнародним лікарям. Хоча ставлення до Романа та Андрія загалом нормальне, на них та інших полонених чинять психологічний тиск, розповіли їхні родички.

Нагадаємо, 25 листопада 2018 року прикордонні кораблі Російської Федерації у районі Керченської протоки захопили три українських військових кораблі, які здійснювали плановий перехід з Одеси до Маріуполя, а також 24 моряків. Наразі вони знаходяться у Москві, в СІЗО. Всі вони визнали себе військовополоненими.

18 грудня 2018 року Генасамблея ООН в ухваленій більшістю голосів резолюції про мілітаризацію Криму висловила серйозне занепокоєння «безпідставним нападом на українські кораблі, пораненням і захопленням їхніх екіпажів» і закликала негайно їх звільнити.

20 лютого 2019 року Президент України Петро Порошенко передав генеральному секретарю ООН Антоніу Гутеррешу колективний лист з проханням боротися за звільнення заручників Кремля.