Повідомлення
  • There is no category chosen or category doesn't contain any items

Залізнична станція «Кропивницький» йде у «відпустку»

Автор: Нова Газета

Пов’язано це з початком робіт з монтажу 27-метрового металевого тунелю в залізничний насип у рамках проекту реконструкції транспортної арки на вул. Левитського. Через численні наполегливі звернення органів місцевої влади Кропивницького Укрзалізниця з 30 травня по 15 червня тимчасово припинить рух потягів через станцію «Кропивницький» та продаж квитків на неї з усіх напрямків.

 

Зокрема, зміненим розкладом і маршрутом курсуватимуть поїзди: № 120/119 Запоріжжя – Львів, № 053/054 Дніпро – Одеса, № 007/008 Харків – Одеса, № 790/789 Київ – Кременчук, № 091/092 Одеса – Костянтинівка, № 59/60 Харків – Одеса.

У коментарі «Новій» міський голова Кропивницького Андрій Райкович зазначив, що цей час добре підходить і будівельникам, і самій Укрзалізниці. «Реконструкція «Арки» передбачає значні будівельні роботи, тому проводитися вони мають в максимально сприятливий час. Цей період найкращий і для Укрзалізниці, тому що в кінці літа вона здійснює надзвичайно важливі стратегічні вантажоперевезення, зокрема транспортування зернових до українських портів. І до цього часу гілка залізниці повинна ефективно працювати», – розповів чиновник.

Днями  прес-служба «Укрзалізниці» презентувала оновлений маршрут руху потягів на вказаний період. Зокрема, поїзд № 120/119 Запоріжжя – Львів не буде слідувати через станції Кропивницький, Плетений Ташлик, Новоукраїнка, Помічна, Первомайськ-на-Бузі, Врадіївка, Любашівка, Балта, Слобідка, Кодима, Крижопіль, Вапнярка, Ярошенка (курсуватиме маршрутом через станції ім. Т.Шевченка – Миронівка – Фастів – Козятин). За інформацією на сайті «Онлайн резервування та придбання квитків – Укрзалізниця» відомо, що на території області потяг робитиме три зупинки: Олександрія (20:11-20:13), Користівка (20:24-20:26) та «Знам’янка-Пасажирська» (20:57-21:12). Орієнтовний час прибуття до головного залізничного вокзалу Львова – 12:37.

Поїзд № 120/119 Львів – Запоріжжя не буде слідувати через станції Ярошенка, Вапнярка, Крижопіль, Кодима, Слобідка, Балта, Любашівка, Врадіївка, Первомайськ-на-Бузі, Помічна, Новоукраїнка, Плетений Ташлик, Кропивницький (курсуватиме маршрутом через станції Козятин – Фастів – Миронівку – ім. Т.Шевченка). На території області потяг матиме три зупинки: «Знам’янка-Пасажирська» (04:53-05:09), Користівка (05:39-05:41) та Олександрія (05:53-05:55). Орієнтовний час прибуття на станцію Запоріжжя 1 – 14:35.

Поїзд № 53/54 Дніпро – Одеса не буде слідувати через станції Кропивницький, Новоукраїнка (курсуватиме маршрутом через станції ім. Т.Шевченка – Новомиргород – Помічна). На території області потяг матиме три зупинки: Олександрія (22:51-22:53), «Знам’янка-Пасажирська»  (23:30-23:53) та Помічна (04:39-04:57). Орієнтовний час прибуття на головний вокзал Одеси – 9:12.

Поїзд № 54/53 Одеса – Дніпро не буде слідувати через станції Новоукраїнка, Кропивницький (курсуватиме маршрутом через станції Помічна – Новомиргород – ім. Т.Шевченка). При цьому буде курсувати зміненим розкладом від станції Помічна до станції Дніпро. На території області потяг матиме три зупинки: Помічна (02:02-02:22), «Знам’янка-Пасажирська»  (06:58-07:21) та Олександрія (08:02-08:04). Орієнтовний час прибуття  на головний вокзал Дніпра – 11:40.

Поїзд № 7/8 Харків – Одеса не буде слідувати через станцію Кропивницький (курсуватиме маршрутом через станції ім. Т.Шевченка – Новомиргород – Помічна). На території області потяг матиме дві зупинки: «Знам’янка-Пасажирська»  (03:07-03:30) та Помічна (07:28-07:48). Орієнтовний час прибуття  на головний вокзал Одеси – 12:03.

Поїзд № 8/7 Одеса – Харків не буде слідувати через станцію Кропивницький (курсуватиме маршрутом через станції Помічна – Новомиргород – ім. Т.Шевченка). При цьому поїзд буде курсувати зміненим розкладом від станції Помічна до станції Харків-Пасажирський. Орієнтовний час прибуття на станцію Харків-Пасажирський – 12:27.

Поїзд № 790/789 Київ – Кропивницький курсуватиме в сполученні Київ – Кременчук та Кременчук – Київ через станцію Знам´янка.

Поїзд № 092/091 Костянтинівка – Одеса – Костянтинівка курсуватиме від Костянтинівки до Верхівцева діючим розкладом і маршрутом, далі зміненим маршрутом та розкладом через П´ятихатки, Кривий Ріг, Тимкове, Миколаїв, Колосівка (замість Знам´янка, Кропивницький, Помічна). Територією області курсувати не буде. Орієнтовний час прибуття на головний вокзал Одеси – 08:00.

Поїзд № 59/60 Харків – Одеса – Харків до Знам´янки діючим розкладом і маршрутом, далі зміненим маршрутом та розкладом на дільниці Знам´янка – Помічна, через станцію ім. Т. Шевченка.

У прес-службі додають, що пасажири, які до 6 травня включно оформили проїзні документи на вказані потяги, у разі відмови від поїздки до відправлення потяга можуть повернути проїзні документи у квиткових касах.

Відтак, у першій половині червня охочі поїхати з Кропивницького до інших міст України або ж навпаки приїхати до обласного центру змушені будуть планувати свої поїздки через інші залізничні станції. У профільному департаменті облдержадміністрації кореспонденту «Нової» повідомили про проведення нарад з управлінням транспорту та зв’язку міської ради Кропивницького та перевізниками. Їх тема – можлива необхідність збільшення рейсів до залізничних станцій області, зокрема до станції «Знам’янка-Пасажирська». «Перевізники готові встановити додаткові рейси, якщо буде попит. Тож у разі потреби збільшення кількості рейсів або організації нічних рейсів на ті потяги, які ходили з/до Кропивницького, такі рейси звичайно будуть організовані з/до будь-якої станції в межах області. Проблем у цьому випадку не буде. Станом на сьогодні (13.05.2019 – Авт.) до нас, як до організаторів перевезення, ні від громадян, ні від перевізників жодних звернень не надходило», – розповів заступник директора департаменту інфраструктури та промисловості – начальник управління транспорту та зв’язку Кіровоградської ОДА Володимир Дмитренко.

Також у зв’язку з реконструкцією арки з 30 травня по 14 червня призначаються приміські поїзди відправленням зі станцій Помічна та Кропивницький. З Помічної електричка від’їжджатиме о 07:50 (прибуття до обласного центру о 09:55) та о 14:45 (прибуття о 16:50). У зворотному напрямку електропоїзд з Кропивницького стартуватиме о 10:35 (прибуття на станцію Помічна  о 14:45) та о 17:30 (прибуття о 19:40). Водночас на цей же період відміняються і не будуть курсувати приміські поїзди Олександрія–Помічна та Колосівка–Знам’янка.

В Укрзалізниці нагадують, що з дійсним розкладом руху потягів можна ознайомитися на офіційному сайті підприємства та на сайті з оформлення квитків booking.uz.gov.ua.

Олег Козупляка