Повідомлення
  • There is no category chosen or category doesn't contain any items

Бобринеччину накрило небаченим градом

Ігор Крушеницький
Автор: Ігор Крушеницький

Злива із градом накрила першого червня кілька сільських громад Бобринецького району і завдала великих збитків. На значній площі знищені посіви, змило городи, завдано шкоди садам.

 

За даними обласної  державної адміністрації, нaйбільше постpaждaли теpитоpії Кетpисaнівської, Вaсилівської та Тapa-сівської сільських рад. У paйоні гpaд тa дощ знищили більше 2 тис. гa  сільськогосподapських посівів тa підтопили понaд 300 пpисaдибних ділянок.

Як повідомив заступник голови облдерж-адмiнiстрацiї Сергiй Осiнський, через порив гребель затопило також дороги у Долинському та Устинiвському районах.

За словами місцевих жителів, такого за їхньої пам’яті ще не траплялося.

Житель Тарасівки Олег Александров розповів «НГ» про свої враження від негоди і змалював картину того злощасного дня.

– Я був удома. Гриміло, гриміло, поволі затягнуло небо. А потім, приблизно о першій-другій годині, різко як накрило зливою із градом. Навіть дахи позатікали. Шар граду сягав 20 сантиметрів. Побило все: сади, городи, поля. Фермери – в шоці! Найменше дісталося посівам соняшнику, бо він ще не дуже виріс. Льоду насипало багато. Градини – завбільшки з голубине яйце. Сипав він десь із півгодини, якщо не більше. У нас у балці (Олегів город виходить до неї) купи намулу разом із кригою сягали зросту моєї доньки Ані – 160 сантиметрів… Городину доведеться пересаджувати. 

 

На наше запитання про те, чи обіцяє влада якусь допомогу чи підтримку, співрозмовник іронічно й лаконічно відповідає:

– Цікаве питання…

І продовжує свою розповідь яскравими картинами повені.

У тій самій балці між городами утворився потік завширшки до 80 метрів! Вся вода неслася вниз до першого ставка (водойма у центрі Тарасівки, – Ред.) і там піднялася настільки, що йшла поверх греблі. З одного боку ставка вода дійшла до фундаменту хати.

– Вийшло так, що коли почав набиратися ставок, а град побив очерет, який пішов за водою, яка водночас змила й інше сміття, – все це забило спуск, – пояснив Олег.  

А вчителька тамтешньої школи Валентина Ляховецька розповіла «Новій», що вода знищила й домашню живність: потопило кози, кури, навіть корову. Крім того, прорвало греблі біля третього і четвертого ставків, що нижче за течією за селом.

– Тепер людям із сіл Мирного й Новоградівки дороги до Бобринця в негоду немає, бо користувалися вони так званою «піщанкою», яка проходила через греблю, що зруйнувала вода. Греблі ніхто ще не засипав. Першого дня прорвало греблю на четвертому ставку, а на третьому розмило до половини. Мій син дзвонив рятувальникам, але реакції – нуль. Другого дня вода, яка не припиняла свого стрімкого потоку, прорвала і останки другої греблі.

Негода вирувала й в сусідньому Устинівському районі. Як повідомив у вівторок начальник управління ДСНС у Кіровоградській області Віталій Миронюк, рятувальники допомогли учням школи із Докучаєвого, які їхали до Кропивницьконо складати ЗНО, подолати ускладнену ділянку дороги біля Мальчевського. Там 2 дні тому через значні опади сталося сходження дощових вод з подальшим руйнуванням насипу, по якому проходить автомобільна дорога (на фото внизу).

Тим часом, за інформацією ОДА, в районах вже працюють місцеві комісії, які оцінюють мaсштaби збитків, зaвдaних негодою.

Фото Анни Александрової,
Анатолія Подоляха, Віталія Миронюка