Повідомлення
  • There is no category chosen or category doesn't contain any items

Депутат обласної ради Ярослав Бублик заявив, що кримінальну справу проти нього сфабрикували

Автор: Нова Газета

12 вересня колегія суддів Ленінського районного суду м. Кропивницького у складі Світлани Льон, Андрія Загреби та Олексія Мягкого продовжила термін тримання під вартою депутата обласної ради, засновника юридичної компанії «Бублик і Ко» та однойменного благодійного фонду  Ярослава Бублика, якого звинувачують у шахрайстві, до 10 листопада 2019 року.

 

Підозрюваному інкримінують заволодіння чужим майном в особливо великих розмірах (ч.4 ст.190 ККУ). Згідно з інформацією досудового розслідування, Ярослав Бублик позичив значну суму коштів і не повернув у колеги-депутата обласної ради Костянтина Каспрова, Романа Салія та своєї куми Світлани Малоок.

Наразі з різних причин Світлана Малоок жодного разу не була присутня на судових засіданнях. У суді причини своєї відсутності жінка ніякими офіційними документами не підтверджувала. Адвокат Ярослава Бублика Віктор Осєтров зауважує, що прокуратура навмисно не забезпечує її допит у суді з метою подальшого тримання під вартою його підзахисного. Оскільки один із головних аргументів прокурора при клопотанні про продовження терміну перебування під вартою обвинуваченого – те, що Світлану Малоок ще не допитали, а обвинувачений поза межами СІЗО зможе на неї вплинути.

Натомість сам Ярослав Бублик стверджує, що кримінальну справу проти нього сфабрикували та штучно створили підстави для оголошення в розшук. Так, підозрюваний заявив, що слідчі могли вручити йому підозру в офісі його компанії в Одесі, де він перебував щодня. Відсутність же на засіданнях обласної ради пов’язав з тиском на нього нардепів 8-го скликання Костянтина Яриніча та Олександра Грановського зі своєю охороною. Заперечив Ярослав Бублик і справжність розписок про позики від Світлани Малоок. Він вказав на те, що не міг їх підписати у Києві, оскільки в той час перебував у Вільшанці на масовому заході, що може бути підтверджене пеленгацією його телефона, також під час судового засідання стало відомо, що вищевказані розписки надруковані на комп’ютері та датовані однією датою, а саме 25 квітня 2017 року, хоча сторона обвинувачення стверджує, що кошти надавались протягом двох років, починаючи з 2015 року.

«Я утримуюся під вартою протягом року і 10 місяців. Це було зроблено за допомогою телефонного права, за зверненням Костянтина Яриніча до Олександра Грановського, який застосував свій адміністративний вплив для того, щоб сфальсифікувати цю кримінальну справу і тримати мене під вартою», – заявив Бублик журналістам.

Своє перебування на лаві підсудних підозрюваний пов’язує зі спільним бізнесом із Яринічем, який останній нібито хоче забрати собі. Під час перебування суддів у дорадчій кімнаті Ярослав Бублик надав журналістам копії документів, які, за його словами, є доказами фінансових стосунків Ярослава Бублика і Костянтина Яриніча. Зокрема, це оплачувані ним навчання в США та відпочинок за кордоном останнього. І це лише частина доказів. Решту Ярослав Бублик заявив, що буде надавати поступово на наступних судових засіданнях. Нагадаємо, що раніше Костянтин Яриніч у коментарі «Без купюр» заперечував фінансові стосунки з обвинувачем.

Зі слів Ярослава Бублика, раніше Яриніч фігурував у справі як свідок, втім зараз його у списку свідків чомусь немає.

На наступному судовому засіданні, яке відбудеться 10 жовтня, планують допитати через відеозв’язок Світлану Малоок та, можливо, свідків. Втім прокуратура вже розглядає варіант взагалі лишити Світлану Малоок без допиту, тому що не впевнені, що зможуть забезпечити її явку. Зі слів Ярослава Бублика, Свiтлана Малоок одразу після його затримання виїхала за кордон до Болгарії.