Повідомлення
  • There is no category chosen or category doesn't contain any items

Довгоочікувана зустріч із Героєм

Автор: Нова Газета

У Кропивницькому урочисто зустріли колишнього полоненого військового моряка Романа Мокряка родом із села Карлівки

 

Після звільнення з полону, в якому командир броньованого катера «Бердянськ» разом із побратимами перебував протягом дев’яти місяців, Роман деякий час проходив лікування у військовому госпіталі, а в суботу, 28 вересня, нарешті приїхав на батьківщину.

У приміщенні обласного художнього музею його зустрічали волонтери, громадські діячі, військові, школярі і журналісти, всі, хто вболівав за його долю. Романа і його не менш героїчну маму Наталю привітали гучним «Слава Україні!», квітами, жовтими і блакитними корабликами, прапором воєнно-морського флоту. Щоб потиснути руку Романові та обійняти його маму, яка навіть виступала у штаб-квартирі ООН, борючись за звільнення Романа та інших заручників, вишикувалась черга.

За словами пані Наталі, лише зараз вона почала повертатися до нормального життя: «Їм і вже навіть сплю» – ця фраза ємно характеризує стан, в якому до 7 вересня перебували усі родичі звільнених нині бранців.

На запитання журналістів, які емоції він відчув у перші хвилини в Україні після полону, Роман відповів як справжній військовий: «Десять років служби на флоті, тим паче, на підводному човні, наклали свій відбиток… Що б поганого не сталося в тебе у житті, після того, як зійшов із трапа, видихни і залиш це все за спиною», – сказав він. Віру, що все недарма і він повернеться в Україну, вселяли листи, які отримував у різних куточків України.

Найближчими днями Роман Мокряк планує піти у відпустку, а після знову повернеться служити на флот.

Фото «НГ»