Повідомлення
  • There is no category chosen or category doesn't contain any items

Голованівський ліцей увійшов до трійки найфінансованіших в Україні

Автор: Нова Газета

Цього року Міністерство фінансів вперше оприлюднило інформацію про рівень фінансування освітніх закладів України. Виявилося, щоб підготувати одного учня протягом минулого навчального року школи у середньому витрачали 21,3 тис. грн.

 

Та є заклади, які значно перевищили цю межу. Серед них – Голованівський ліцей ім. Т. Шевченка, що на Кіровоградщині. Він увійшов до трійки лідерів по Україні, витрачаючи на освіту кожного школяра близько 31 тис. грн.

Перших дві сходинки зайняли Волинський обласний ліцей ім. Героїв Небесної Сотні та київська школа «Домінанта», де видатки на одного учня склали 61 та 32 тис. грн відповідно. Але, до слова, у цих закладах навчається значно менше дітей, ніж у Голованівському ліцеї.

Щоб отримати ці дані, Міністерство фінансів опрацювало інформацію про 14,8 тисячі шкіл, в яких навчаються 3,9 млн учнів.

Яким чином ліцею з Кіровоградщини вдалося обігнати популярні й імениті заклади України, розповіла директорка закладу Ольга Томашевська.

«Основним джерелом фінансування нашого ліцею є місцевий і районний бюджети. Очільники селища і району, члени депутатського корпусу завжди підтримували  ініціативи освітян, турбувалися про створення комфортного освітнього середовища, – пояснює Ольга Юріївна. – Скільки я не зверталася за допомогою – ніколи не чула від них «ні». Але й не було необдуманого «так».

Не останню роль у матеріальному благополуччі ліцею відіграла й освітня субвенція на потреби Нової української школи і співпраця місцевого й обласного бюджетів для придбання обладнання в кабінети, поповнення автопарку новенькими шкільними автобусами.

Спільними зусиллями минулого року у ліцеї відкрили інноваційний навчально-тренінговий клас, оснащений інтерактивною панеллю та сучасними ноутбуками. Це був третій за рахунком і найкращий за технічною базою клас в області. Аналогічне обладнання встановлене лише в обласному інституті післядипломної освіти вчителів. Тож Голованівський ліцей став базою для проведення тренінгів і навчань обласного рівня.

Як розповіла Ольга Томашевська, значну частину фінансової турботи взяли на себе депутати Голованівської райради. Вони повністю оплачують підвезення і харчування (на 23 грн в день) 192 школярів з філій, 352 учнів 1-4 класів та 42  пільгових категорій.

Не останню роль у формуванні такого іміджу Голованівського ліцею зіграла висока державна нагорода – Грамота Верховної Ради України, яку нещодавно отримала Ольга Юріївна за заслуги перед українським народом.

«Це не особисто моя нагорода, а наша спільна. Бо тільки з таким надійним колективом, з такою потужною підтримкою керівництва можна успішно працювати і долати вершини, – зізнається О.Томашевська. – Дуже пишаюся своїми колегами-педагогами і вдячна місцевим депутатам, головам РДА, райради і селищної ради за наш спільний результат».