Повідомлення
  • There is no category chosen or category doesn't contain any items

У Високих Байраках за підтримки народного депутата відкрили меморіальну дошку на честь загиблого в АТО земляка

Автор: Нова Газета

Тоша – так називали хлопця його друзі ‒ загинув під Сніжним...


29 липня, під час мінометного обстрілу його групи. На честь свого Героя жителі села Високі Байраки вирішили встановити на школі, де навчався Анатолій, меморіальну дошку. Фінансово підтримав ініціативу своїх земляків і народний депутат України Станіслав Березкін, який родом із Високих Байраків.

 

29 листопада Анатолію виповнилося б 28 років. Він народився у Високих Байраках, згодом родина переїхала до Іванівки Кіровоградського району. У 2009 році Анатолій закінчив природничо-географічний факультет КДПУ 

ім. В. Винниченка, а вже у жовтні того ж року присягнув на вірність українському народу, ставши військовослужбовцем за контрактом 3-го окремого полку спеціального призначення.

Навесні хлопець збирався одружитися – з коханою Людмилою він зустрічався п’ять років. Проте неоголошена війна покликала Анатолія на Схід, тому весілля довелося відкласти до наступної весни. Весни, до якої він не дожив.

Сьогодні почесну варту біля меморіальної дошки несе найкращий друг Анатолія Віталій Кравець – разом вони служили у військовій частині, разом із ним він був до останнього подиху. Віталій підтримує маму Толі, Галину Дмитрівну, як може, хоча й сам тамує скупі чоловічі сльози.

Під час відкриття меморіальної дошки згадували про Анатолія його однокласники, однокурсники, побратими, сусіди, вчителі. Із теплим словом до присутніх звернулися всі, хто знав Анатолія.

– Як можна було не любити таку дитину, як Толя? Він ріс ласкавою і доброю дитиною, хай земля йому буде пухом, ‒ згадує про Тошу його сусідка бабуся Катя…

За словами класного керівника Анатолія, Алли Олексіївни Воловик, меморіальна дошка на честь героя АТО встановлена на школі не даремно, адже вона нагадуватиме підростаючому поколінню про ціну миру і про те, що новітніх героїв не можна забувати…

Юрій КУРОП’ЯТНИК,
фото автора