Повідомлення
  • There is no category chosen or category doesn't contain any items

Вони повернулися після 1777 днів пекла

Автор: Нова Газета

29 грудня під час так званого великого обміну між Україною й Росією звільнили 81 українського бранця Кремля. П’ятеро із них залишилися на окупованих територіях з сім'ями, а 76 повернулися на Батьківщину по цей бік лінії фронту (12 військовослужбовців і 64 цивільних). Сепаратистам передали 129 осіб, серед яких чимало громадян України – п’ятеро «беркутівців», обвинувачених у розстрілі активістів під час Революції Гідності, терористів та інших зрадників. 

 

Такий масштабний обмін відбувся вперше за останні два роки.

З-поміж 76 звільнених – троє військових із Кіровоградщини, які утримувалися на території ОРДЛО як військовополонені. Бійці 3-го полку спецпризначення  Сергій Глондар і Олександр Коріньков опинилися в полоні, виконуючи бойове завдання в районі Дебальцевого 16 лютого 2015 року. Того дня вони були в одній із груп, які через так звану дорогу життя мали супроводжувати колону з пораненими і вбитими бійцями ЗСУ. Їхня група йшла першою. Як пізніше розповідали учасники тих подій із 3-го полку, група Глондара і Корінькова потрапила у засідку кадрових російських військових. Інша група мала їм допомогти, але на підході сама потрапила в засідку. Тоді в результаті боїв загинули двоє спецпризначенців – 26-річний командир групи, капітан Юрій Бутусов і старший солдат Віталій Федитник. Також на місці загинув військовий журналіст – капітан 3-го рангу (посмертно), пресофіцер сектору «С» Дмитро Лабуткін. Єдиний із тяжкопоранених, кому дивом вдалося вижити, – сержант Вадим Довгорук.

Упродовж цих довгих років родини полонених спецпризначенців із Кропивницького влаштовували та брали участь у численних акція та мітингах зі звільнення полонених. Такі акції відбувалися у Києві і Кропивницькому. Цьогоріч у середмісті Кропивницького облаштували 20-метровий банер на підтримку військовополонених.

На обох військових вдома чекали дружини: за час полону в Глондара народилася друга донька, яка жодного разу не бачила батька. А Коріньков лише за кілька тижнів до подій у Дебальцевському котлі одружився. Захищати свою країну пішов у 22 роки.

Третім звільненим військовиком із Кіровоградщини став Василь Жемелінський – оператор відділення засекреченого зв’язку 34-го батальйону 57-ї бригади. В лютому 2018 року був захоплений у полон у Донецькій області. Обставини цього уточнюються.

Фото з інтернет-джерел