Повідомлення
  • There is no category chosen or category doesn't contain any items

Кропивничани зустріли своїх ГЕРОЇВ

Автор: Нова Газета

У Кропивницькому живим коридором та оркестром зустріли колишніх військових полонених Сергія Глондаря і Олександра Корінькова

 

Близько сотні містян зібралися на площі Героїв Майдану увечері 14 лютого, щоб привітати військовослужбовців 3-го полку спеціального призначення, які п’ять років провели в російському полоні. Сергій Глондар та Олександр Коріньков потрапили в полон терористів 16 лютого 2015 року біля Дебальцевого Донецької області. Тоді ж загинуло двоє їхніх побратимів – капітан Юрій Бутусов та сержант Віталій Федитник, а також військовий журналіст Дмитро Лабуткін. У тому ж бою розвідник Вадим Довгорук втратив дві ноги і руку, а Василь Белень – руку.

Спецпризначенці Глондар та Коріньков були звільнені з полону 29 грудня минулого року, 14 лютого вони повернулися до рідного міста після лікування у київському шпиталі. Вдома на Сергія чекала дружина Катя і двоє маленьких доньок, одну з яких – 4-річну Ганнусю батько побачив уперше. Олександра зустрічала дружина Юлія.

Вітали героїв звуками оркестру 3-го полку, квітами та живим коридором із гучним «Дякую!» та «Слава Україні!».

 «Ми часто зустрічалися на цій площі з тривожних приводів і дуже рідко збиралися тут для того, щоб разом порадіти. За ці роки що ми тільки не робили, щоб привернути увагу до наших хлопців – і влаштовували забіги, і запускали кульки, і організовували ходу… Кожен із нас уявляв цей день по-своєму, і нарешті він настав!» – звернулася до присутніх відома в місті волонтерка Оксана Червоная, організаторка десятків акцій на підтримку військовополонених. Крім неї, слово мали побратими, серед яких Вадим Довгорук і Василь Белень, міський голова Андрій Райкович, мама колишнього військовополоненого Наталя Мокряк. Також під час церемонії зустрічі звучали уривки з листів, які писали на адресу Олександра і Сергія учні кропивницьких шкіл.

Фото з сайту міської ради і скріншот ТСН