Повідомлення
  • There is no category chosen or category doesn't contain any items

Короноавірус. Що відбувається в області

Автор: Нова Газета

За порушення умов карантину –
тюрма і штрафи

Верховна Рада 17 березня ухвалила низку тимчасових законів, які покликані боротися з розповсюдженням коронавірусу в Україні та попередити економічні ризики. Зокрема, йдеться про закон №3219.

Для людей, які можуть бути інфіковані коронавірусом, передбачена адміністративна відповідальність за самовільне залишення місця обсервації (карантину). А за порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним захворюванням – кримінальна відповідальність.

Адміністративна:

Штраф від 1 тис. до 2 тис. неоподатковуваних мінімумів (від 17 тис. грн до 34 тис. грн), а для посадових осіб – від 2 тис. до 10 тис. неоподатковуваних мінімумів (від 34 тис. грн до 170 тис. грн).

Кримінальна:

Порушення правил та норм, встановлених з метою запобігання епідемічним та іншим інфекційним захворюванням, а також масовим неінфекційним захворюванням і боротьби з ними, якщо такі дії спричинили або завідомо могли спричинити поширення цих захворювань, караються штрафом від 1 тис. до 3 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 17 тис. грн до 51 тис. грн) або арештом на строк до 6 місяців, або обмеженням волі на строк до 3 років, або позбавленням волі на строк до 3 років.

Якщо такі дії спричинять загибель людей чи інші тяжкі наслідки, то винному загрожує від 5 до 8 років в’язниці.

У Кропивницькому з’явиться благодійний фонд для боротьби з епідемією

Міський голова Кропивницького Андрій Райкович зустрівся з керівниками найбільших у Кропивницькому промислових підприємств, щоб обговорити створення благодійного фонду для лікування можливих хворих на коронавірус. Кошти фонду планують витратити на медичне обладнання та засоби індивідуального захисту.

«Ми вже забронювали доставку у ЦМЛ додаткового медичного обладнання. Три апарати інтенсивної вентиляції легень у четвер надійдуть до Кропивницького. До речі, це останні апарати, які були в наявності на складі в Україні. Ще п’ять подібних апаратів можна буде придбати через десять днів – вони наразі в дорозі», – наводить слова Андрія Райковича сайт міської ради. Організаційні моменти з відкриття благодійного рахунку та його адміністрування учасники зустрічі поклали на Костянтина Чередника, генерального директора «Фірма Ласка».

Лікарям пообіцяли надбавку у 200%

17 березня Верховна Рада ухвалила законопроєкт про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби.  Передбачається, що медпрацівникам, які задіяні на роботах з ліквідації коронавірусу в Україні, доплачуватимуть до 200% зарплати. Також будуть здійснені доплати окремим категоріям працівників, які забезпечують основні сфери життєдіяльності.

Пенсіонери отримають
по тисячі гривень

Президент Володимир Зеленський заявив, що громадяни, які отримують пенсію менше 5 тисяч гривень, одержуватимуть доплату – 1 тисячу гривень

Про це він повідомив у відеозверненні до громадян 16 березня.

Також президент доручив Міністерству фінансів провести перемовини з Міжнародним валютним фондом щодо наслідків подолання коронавірусу та очікує від банків запровадження кредитних канікул.

Через коронавірус не реєструватимуть шлюби

З 17 березня закохані Кіровоградщини не зможуть подавати документи на оформлення шлюбу. Одружитися можуть тільки ті, хто подав заяву до 13 березня. Про це в ефірі Суспільного розповів заступник начальника південносхідного міжрегіонального управління юстиції в області Андрій Грималюк. Це пов’язано з обмеженням в роботі органів державної реєстрації актів цивільного стану для недопущення поширення коронавірусу. Крім цього, громадян просять запрошувати на реєстрацію шлюбу до шести гостей.

«ДРАЦи працюють в області в штатному режимі, але максимально переходять на електронний зв’язок. Ті, хто до 13 березня подав заяву, – будуть зареєстровані. Після 13 березня – прийом заяв здійснюватиметься лише в електронному вигляді. Громадяни також можуть звернутися до ДРАЦу для реєстрації факту смерті, народження і родинних зв’язків для підзахоронення», – повідомив чиновник.Такий режим роботи діятиме до 3 квітня.

 У медичних закладах Кіровоградщини наявні 70 місць для ізоляції хворих

В області обстежили заклади охорони здоров’я щодо готовності приміщень для тимчасової ізоляції осіб, інфікованих вірусом 2019-nCoV.

Про це повідомляє сайт ГУ Держпродспоживслужби в Кіровоградській області.

На Кіровоградщині підготовлено 12 госпітальних баз для тимчасової ізоляції осіб з ознаками гострого респіраторного захворювання, спричиненого коронавірусом 2019-nCoV. З них дві госпітальні бази знаходяться у Кропивницькому – Центральна міська та Кіровоградська обласна лікарні. Також госпітальні бази розташовані в містах Олександрії, Бобринці, Долинській, Знам’янці, Новомиргороді, Новоукраїнці, у селищах Добровеличківці, Олександрівці, Петровому та в Новоархангельському районі. Всього з розрахунку одна особа на одну палату наявні 70 місць для ізоляції хворих. До того ж у випадку поширення захворювання приймати пацієнтів зможуть інфекційні, реанімаційні та інші відділення лікувальних закладів. Також за необхідності лікувальні заклади зможуть розширити та перепрофілювати. Під час обстежень госпітальних баз фахівці Держпродспоживслужби звертають увагу на устаткування приміщень,  водопостачання, каналізування та вентиляцію (окрему), умови дотримання санітарно-гігієнічного, протиепідемічного та дезінфекційного режимів, можливість циклічного заповнення палат та ізоляції від інших відділень.

Перевіряється наявність засобів індивідуального захисту для персоналу, дезінфікуючих засобів, окремого приймального відділення з умовами для проведення санітарної обробки хворого. Також у госпітальних базах має бути забезпечена належна обстановка для організації харчування, утилізації медичних та інших відходів, прання білизни тощо.