Повідомлення
  • There is no category chosen or category doesn't contain any items

«Це не можна назвати доплатою, це взагалі нічого!»

Автор: Нова Газета

Медики Кіровоградщини не отримали обіцяних від уряду 300% до окладу за роботу з хворими на коронавірус у квітні.

 

 

Про це йдеться в сюжеті Суспільного. Зокрема лікар Обласного центру екстреної медичної допомоги Кирило Криничний минулого місяця мав шість викликів до пацієнтів з коронавірусом. Посадовий оклад лікаря 3948 гривень, з нього вираховували розмір доплати.

«За цю роботу я отримав 437 гривень 15 копійок. На ці гроші я навіть захисний костюм собі не куплю, він коштує 450 гривень. Можна купити два респіратори, якраз на добу роботи. Я відпрацював у квітні 276 годин, норма  – 161 година. Це приблизно 1,75 ставки, а то і більше. Це не можна назвати доплатою, це взагалі нічого», – розповідає Кирило Криничний.

На його думку, оплачувати таку роботу слід не погодинно, адже, виїжджаючи на виклики, медпрацівники не завжди знають, чи були вони у контакті, чи не були, а достовірність експрес-тестів на визначення інфікованості на коронавірус складає 40%, тому ризики опинитися інфікованим досить високі.

Заступниця головного лікаря Центру екстреної медичної допомоги Тамара Беспалова пояснює такі малі доплати тим, що роботу медичних працівників з потенційними хворими на «корону» фіксують погодинно.

«Найбільшу доплату має лікар з вищою категорією та стажем не менше 10 років – за одну годину праці з хворими на коронавірус він отримує 138 грн. Фельдшер зі стажем та категорією отримує 108 гривень. Водій по максимуму отримує 57 грн за годину. Я возила двох таких хворих і отримала на руки 198 гривень – такою була доплата 200%», – розповіла Тамара Беспалова.

За інформацією бухгалтера Обласного центру екстреної медичної допомоги Тетяни Кричун, за квітень «погодинні» доплати отримали майже сто працівників Центру, на це з бюджету установи виділили 24 тисячі гривень.

– Найбільше – лікар 965 грн, найменше – 54 грн. Сума доплати залежить від тривалості обслуговування виклику, це фактично відпрацьований час. Ми з власних коштів заплатили, хоча за постановою це мають бути кошти місцевого бюджету.

Коментар

Директор обласного департаменту охорони здоров’я Олег Рибальченко:

«Постанова Кабміну, яка регулює порядок нарахування, з’явилася 14 квітня, і перші два тижні квітня бухгалтери намагались нараховувати за постановою, яка має відношення до березня, де погодинна оплата за безпосередній контакт. Тому тепер просто доперерахується обсяг у вигляді пакета на весь обсяг надання допомоги за квітень, і в травні всі медпрацівники отримають доплати за квітень. Працівники Центру екстреної меддопомоги 300% зарплати за роботу з хворими на коронавірус за квітень отримають цього тижня. Гроші має дати Національна служба здоров’я.