Повідомлення
  • There is no category chosen or category doesn't contain any items

Смерч у Кропивницькому: такого ще не було

Автор: Нова Газета

У Кропивницькому внаслідок смерчу, який пронісся містом у суботу, 17 жовтня, зруйновані понад сто обійсть, вирвано пів сотні дерев, знеструмлено будинки на десятках вулиць. Люди відбулися переляком, але зазнали величезних збитків.

 

Найбільше руйнувань – у приватному секторі районів міста Стара Балашівка та Лелеківка (вулиці Бoгдана Хмельницькoгo, Сагайдачнoгo, Івана Вигoвськoгo, Хoлoднoяpська, Мінська, Делегатська, Pизька, Кoмунальна, Зеленoгіpська, Івана Бoгуна, Мазепи).  Тут смерч буквально за три хвилини познімав з будинків дахи, зруйнував паркани, повиривав з корінням дерева, погнув газові труби та повалив електричні стовпи. У перші години після смерчу в районах стихії не було мобільного зв’язку, а світло, газ та воду почали відновлювати за кілька днів. Уже надвечір після армагедону на вулицях почали працювати рятувальники, правоохоронці патрулювали вулиці, щоб уникнути мародерства. В районі надзвичайної ситуації МНСники розвернули польову кухню, працювали енергетики та бригади газової служби.

Відразу після небаченої в Кропивницькому негоди в міській раді екстрено зібралася Комісія з надзвичайних ситуацій та техногенно-екологічної безпеки. На місце виїхав міський голова Андрій Райкович та голова облдержадміністрації Андрій Назаренко, постраждалим пообіцяли матеріальну допомогу, крім того, власникам зруйнованих будинків запропонували евакуюватися в готель «Турист» (за рахунок міської влади тут були готові розмістити 80 осіб), проте ніхто не захотів покидати свої обійстя.

Наступного дня після стихії до рятувальників та працівників КП «Благоустрій» та «Універсал» долучилися волонтери, а в постраждалих районах запрацювали мобільні приймальні міського голови. Оперативну інформацію можна також залишити чи отримати на Гарячій ліній міського голови: 0800 21 77 21.

Всі, хто має добру волю  долучитись до допомоги кропивничанам, можуть перераховувати кошти на картковий рахунок: 5169330516807754 (керуюча Аветисян О.В.) Призначення платежу: благодійна допомога. Позначка – «СтопСтихія».