Повідомлення
  • There is no category chosen or category doesn't contain any items

Кіровоградщина увійшла до помаранчевої зони небезпеки

Автор: Нова Газета

2 листопада в Україні почало діяти нове епідемічне зонування, відповідно до якого Кіровоградська область перейшла до помаранчевої зони епідемічної небезпеки.

 

На території регіону, на якій установлено помаранчевий рівень епідемічної небезпеки, додатково до обмежень, передбачених для «зеленого» та «жовтого» рівня епіднебезпеки, забороняється:

ý проведення масових заходів за участі більш як 20 осіб;

ý діяльність закладів, що надають послуги з розміщення, крім готелів;

ý відвідування закладів освіти групами кількістю більш як 20 осіб, крім закладів дошкільної, позашкільної та спеціалізованої мистецької освіти;

ý проведення планових заходів з госпіталізації, крім надання медичної допомоги вагітним, породіллям, новонародженим; пацієнтам з онкозахворюваннями; надання паліативної меддопомоги; проведення інших невідкладних заходів з госпіталізації, якщо внаслідок їх перенесення існує значний ризик для життя. Пацієнти, яких планово госпіталізують, підлягають тестуванню на COVID-19;

ý діяльність спортзалів, крім тих, що приймають відвідувачів не більше однієї особи на 10 кв. м приміщення;

ý приймання дітей до дитячих закладів оздоровлення та відпочинку;

ý відвідування пунктів тимчасового приймання осіб, тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні, та пунктів тимчасового розміщення біженців, крім осіб, які надають правову допомогу особам, які перебувають в таких пунктах;

ý приймання відвідувачів магазинів та торговельних центрів, крім випадків забезпечення перебування у приміщенні не більше одного відвідувача на 10 кв. м торговельної площі;

ý діяльність з надання послуг громадського харчування, крім випадків приймання відвідувачів із забезпеченням наповненості не більш як на 50% посадкових місць у приміщенні.

Десятимісячна дитина захворіла на коронавірус

Про це повідомила начальниця Управління охорони здоров’я Оксана Макарук, повідомляє «Утренний Город».

За словами посадовиці, наразі на стаціонарному лікуванні перебуває двоє дітей з районів, одна з яких – десятимісячна дитина з Новоукраїнського району, яка у тяжкому стані лежить у реанімації.

Госпітальні бази підсилять

Департамент охорони здоров’я Кіровоградської облдержадміністрації розпочинає формування кадрового резерву медичних працівників, яких можна задіяти у наданні допомоги хворим на коронавірус, що лікуються у госпітальних базах першої хвилі.

Про це повідомив заступник директора департаменту Олександр Скрипник, повідомляє сайт ОДА. «З огляду на загострення епідситуації маємо потребу у збільшенні персоналу в лікарнях першої хвилі, які цілодобово надають медичну допомогу хворим на COVID-19. МОЗ розробив механізм залучення відповідних медичних кадрів. Йдеться про лікарів (інфекціоністи, терапевти, анестезіологи), молодший персонал із медичною освітою (медичні сестри, фельдшери) та молодший персонал без медичної освіти (санітарний обслуговуючий персонал)», – уточнив Олександр Скрипник.

Заступник директора департаменту охорони здоров’я ОДА зазначив, що головним лікарям необхідно сформувати медичні бригади та по черзі їх командирувати до закріпленої за територією госпітальної бази «першої лінії».

«Така бригада з однієї території працюватиме на виїзді 1 раз на 2 місяці. Це дозволить значно вивільнити персонал госпітальної бази «першої лінії»», – пояснив посадовець.

Нагадаємо, обласна лікарня приймає пацієнтів із усієї території області при середньо-важкому та важкому перебігу коронавірусу, що потребують високоспеціалізованої медичної допомоги, а також Кропивницького, Бобринецького, Компаніївського, Долинського, Олександрівського, Новгородківського, Устинівського районів.

До центральної міської лікарні Кропивницького скеровують профільних пацієнтів лише з Кропивницького.

До центральної міської лікарні Олександрії приймають профільних пацієнтів із Олександрії, Світловодська, Знам’янки, Знам’янського, Світловодського, Олександрійського, Петрівського та Онуфріївського районів.

У Добровеличківську ЦРЛ скеровують пацієнтів із Гайворонського, Благовіщенського, Голованівського, Вільшанського та Добровеличківського районів.

У Маловисківську ЦРЛ госпіталізують пацієнтів із Новоархангельського, Новоукраїнського, Маловисківського та Новомиргородського районів.

52 школи перейшли на дистанційне навчання

Про це повідомили в пресслужбі Кіровоградської ОДА.

Обласна комісія ТЕБ та НС прийняла рішення, що питання про формат навчання дітей у школах із понеділка, 2 листопада, приймають місцеві комісії з урахуванням епідситуації на своїх територіях. Відтак 52 школи з 9 територій переходять на дистанційне навчання. Це школи Вільшанського, Долинського, Маловисківського, Новоархангельського, Петрівського районів, Новоукраїнської, Смолінської, Петрівської ОТГ та Світловодська.

Школи Устинівського району – на канікулах, а решта шкіл із 32 територій обрали форму очного навчання.

Нагадаємо, починаючи з нового навчального року, на самоізоляції знаходилося 4680 учнів і студентів, а також 613 працівників. 15 учнів та 63 працівників закладів освіти продовжують лікування від COVID-19.

 

Маєте питання про коронавірус?

Міністерство охорони здоров'я 2 листопада запустило в роботу єдиний контакт центр із протидії поширенню коронавірусу.

Кожен громадянин за номером 0-800-60-20-19 може отримати інформацію щодо COVID-19.

У контакт-центрі будуть цілодобово працювати 150 операторів. Якщо запит вимагатиме уточнень, система автоматично надсилатиме його на розгляд до центрального чи місцевого органу влади відповідно до компетенції. Після отримання необхідної інформації оператори зв’язуються з заявником, щоб її озвучити.

Нагадаємо, також жителі Кіровоградщини можуть отримати оперативну інформацію з алгоритмом дій у разі виявлення в себе ознак захворювання на COVID-19, або якщо контактували з хворими на коронавірус.

Для цього слід зателефонувати на «гарячу лінію» 0-800-50-02-38, а також за номерами департаменту охорони здоров’я ОДА (0522) 24-13-14 з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 18:00.