Повідомлення
  • There is no category chosen or category doesn't contain any items

ХЛІБ ПОДОРОЖЧАЄ щонайменше на 5%

Автор: Нова Газета

Через здорожчання пшениці, цукру, соняшникової олії та інших інгредієнтів для виробництва хліба, а також сезонний ріст вартості енергоносіїв та збільшення мінімальної зарплати виробники мають намір підвищити ціни на хліб у регіоні. Про це повідомила директорка департаменту агропромислового розвитку ОДА Марія Чорна.

 

«Підприємства з виробництва хліба та хлібобулочних виробів мають підстави для підвищення цін на 10-15%. Ми налагодили конструктивний діалог із виробниками. Вони запевнили, що максимально стримуватимуть ціни на найпопулярніші соціальні сорти хліба», – зазначила Марія Чорна. Посадовиця додала, наразі є домовленість про підвищення цін не більше ніж на 5%.

«За 9 місяців 2020 року виробництво хліба та хлібобулочних виробів в області склало близько 7,4 тисячі тонн, а це 103,4% до відповідного періоду минулого року. Починаючи з серпня 2020 року, темпи виробництва продукції уповільнилися», – зауважила директорка департаменту.

За її словами, внаслідок несприятливих погодно-кліматичних умов цього річ в області маємо зниження врожайності зернових культур, соняшнику, цукрових буряків, а відтак ріст цін на пшеницю – на 53-58%
порівнянно з минулим роком.

«Борошно подорожчало на 45-50%, а це 50-52% собівартості хліба. Олія та цукор – на 40-43%», – уточнила Марія Чорна і зазначила, що карантинні заходи безпеки, пов'язані з пандемією COVID-19, також призвели до додаткових витрат.