Повідомлення
  • There is no category chosen or category doesn't contain any items

Новий рік з місцевими

Автор: Нова Газета

2020-й навчив нас цінувати людей і речі, які нібито завжди були поруч, але яким ми не надавали ваги. Виявилося, що у відносно обмежених умовах пересування, заробітків, відпочинку реально вести повноцінне життя. Усе для цього є і на Кіровоградщині: красиві місця для мандрів, є що з’їсти і є в що вбратися, є що почитати, послухати і про що подумати. Пропонуємо відсвяткувати новорічну ніч з місцевими!

 

Що вдягнути?

Чи знали ви, що в Кропивницькому існує бренд одягу, який популяризує традицію вишивки?

Він бере початок з маленького ательє, де виготовляли вишиванки під замовлення. Нові потреби ринку та конкуренція сприяла позитивним перетворенням – так справа Тетяни Луганець перетворилася на бренд Charwish (у назві закодовані два слова: «чарівна вишивка» та англійське слово wish – «бажання»).

Для святкування нового року ми обрали білий світшот із вишитим зображенням театру корифеїв із написом KROPYVNYTSKY (на фото вгорі). До речі, нову лінію одягу від кропивницького бренду рекламують відомі кропивничани – ведучий Дмитро Крендель та екс-ведуча «Ранкової кави» Марія Мельник.

Що з’їсти?

Порадимо те, що випробували самі: сири від «Лісової кози» (репортаж писав Ігор Крушеницький) і «Сири Румина» (все детально описала Олена Цюцюра). Це натуральні продукти, створені з любов’ю до справи і споживача. Без жодного грама маркетингових фішок – лише правдивий смак і доступність (щоправда, врахуйте, що козині сири дорожчі скрізь), з особистим спілкуванням та готовністю комунікувати.

Запити ці сири можна вином від кропивницького винороба та пропагандиста винної культури Руслана Ковалевського.

Якщо сиру й вина мало, їжте ковбасу! Проте не масового заводського виробництва, а крафтову, від «ЇжКовбаски». Це домашні м’ясні вироби без штучних добавок та барвників. В асортименті – м'ясо природного копчення, ковбаси із індичого, курячого, яловичого м’яса, бастурма, шинка… Можна замовити доставку, а можна знайти в місцевих магазинах.

Заїсти можна цукерками – пастилою від Інни Олійник («Пастила з любов’ю») чи
вегетаріанськими солодощами від Тетяни Манзар (крамничка PRASADAM).

 

Що почитати на вихідних?

А чому б не познайомитися (раптом хто не знав) із кропивницьким письменником Олегом Бондарем – 16 грудня у Кропивницькому відбулася презентація його містичного трилеру «Почвара». Вже більше 25 років Олег Бондар (на фото) пише романи різних жанрів, один із них – «Марево» – він написав із нашою колегою Світланою Листюк. Не читали? Запишіть собі у плани на 2021-й, не пошкодуєте.

А з лірики радимо вірші Ольги Застеби – 35-річної кропивницької Русалоньки, як охрестили її журналісти. Красива, ніжна, жіночна, захмарно талановита дівчина страждає на невиліковне захворювання – розсіяний склероз. Хвороба обмежила можливість пересування, проте не обмежує творчий простір Ольги, а її майстерне володіння словом здатне розширити горизонти людям, які й не здогадуються про їхню вузькість.

 

 

 

Що послухати?

Готуватися до новорічних свят можна і треба під місцеву музику. Наприклад, під  гітарний інструментал гурту «Inside the sound», заснованого ще у 2003 році гітаристом Максимом Величком. Так склалося, що гурт чомусь краще знають поза межами Кропивницького, ніж удома. А тим часом, композиції «Всередині звуку» займають перші місця в європейських рейтингах, а музиканти гурту добре відомі в музичній світовій тусовці. Якщо ж вам по духу фольк, то кращої за YELKA годі шукати. Проєкт «Єлька» народився паралельно із заснуванням добре знаної читачам «Баби Єльки» – Світлана Буланова спільно з тим самим Максимом Величком дає нове життя старим пісням, записаним під час експедицій. Заходьте на Youtube і насолоджуйтеся нашим, рідним – піснею «Млиночок» (кліп знімався у Голованівському та Олександрівському районах), «Оддавала мати дочку» (головна локація – покинуте село Хайнівка), «Полиньок» (тут можна побачити кадри з села Нечаївки)…

 

 

 

 

 Що дарувати?

Хустку від Творчої майстерні «Будяк кучерявий».

Кожна хустка – неповторна, «підгадана» під характер замовниці, закодована і насичена особливими смислами. Справді унікальний подарунок, що презентує Кропивницький в Україні і за її межами. Хустки від «Будяка» вже є в жінок із США, Німеччини, Італії, Іспанії та з різних куточків України.

 

 

 

 

 

 

Картину-аплікацію від Оксани Калюжної.

Будь-який пейзаж, натюрморт, портрет Оксана може зробити із клаптиків сторінок глянцевих журналів. Незвично і оригінально – альтернатива традиційному живопису і 100% креативність.

 

 

 

 

 

 

 

Прикраси та новорічні кульки від Анни Задорожної.

Чарівні руки Анни здатні перетворити звичайну річ на незвичайну. Брошки, хустки, палантини, новорічні кульки… Відчуття свята не покидатиме вас, як тільки у ваших руках опиниться подарунок від цієї майстрині. Анну знайдете в соцмережі Instagram.

 

«Добру іграшку» від Марини Головко.

Якщо шукаєте м’якенький символ Нового року, вам до цієї дівчини, яка плете кумедних звірят, у тому числі й бичечків. Іграшка для похресників, милий презент колезі чи навіть подарунок самому собі – це бажання виконає Марина, яку так само можна знайти в Instagram.

«Авторські прикраси, чашки з розписом, свічки, акварельні картини» від Надії Єгурнової Nadezhda Yehurnova

Зараз багато хто вже замислюється про подарунки рідним, друзям, хрещеникам, кумам, колегам: прикраси – щоб підкреслити свій стиль, скляні чашки з авторським розписом – для смачного ранку, свічники з авторським розписом – для затишного вечора, акварельні картини – для затишної кімнати.