Повідомлення
  • There is no category chosen or category doesn't contain any items

Кропивничани просять знайти інше місце для ресторану «Макдональдс»

Автор: Нова Газета

У Єдиній системі електронних петицій зареєстрували звернення з проханням не допустити будівництво ресторану «Макдональдс» у Центральному сквері, а обрати для нього іншу ділянку в Кропивницькому. Авторка петиції – Надія Паливода.

 

Текст петиції подаємо без редакції:

«Шановний Андрію Павловичу! Ми, жителі міста Кропивницького, просимо Вас не допустити будівництва закладу «Макдональдс» у Центральному сквері нашого міста. Просимо Вас запропонувати компанії «Макдональдс-Україна» збудувати свій заклад на іншій ділянці в центрі.

Причини для цього ми вбачаємо такі:

1) Центральний сквер – це визначена генеральним планом міста зелена зона, що має рекреаційне і оздоровлювальне призначення. Забудова ділянок за рахунок знищення існуючих зелених насаджень є неприпустимою.

2) Компанія «Макдональдс-Україна» стверджує, що будуватиме свій заклад з «максимальним збереженням дерев». Це не відповідає дійсності, оскільки внизу під деревами по всій площі скверу знаходяться старовинні підвали кінця 18 століття. Щоб проводити там будівництво, їх потрібно буде засипати – а для цього доведеться зрубати абсолютно всі дерева в сквері і зрівняти його з землею.

Крім того, перед здійсненням будівельних робіт в історико-культурній зоні спочатку потрібно провести археологічні розкопки.

3) Компанія «Макдональдс-Україна» стверджує, що посадить «нові 60 дерев» – вона представила проєкт майбутнього закладу і т.зв. «благоустрою скверу».

Однак цей проєкт – лише комерційна візуалізація, яка не відповідає дійсним розмірам об’єктів.

Компанія не позначила на своєму проєкті місце для паркування автомобілів із розрахунку на 220 посадкових місць. Експерти з інших міст стверджують, що «Макдональдс» не оформляє парковку на себе (щоб не платити за неї оренду), тому офіційно парковки не існує, і на проєкті ми її не побачимо.

Що ставить під сумнів достовірність цього проєкту.

Також ми побачили «благоустрій» навколо недавно відкритого «Макдональдсу» в Тернополі. Там було вирубано зелені насадження у сквері, натомість висаджено кілька туй і маленьких 50-сантиметрових ялинок. Вся інша площа скверу перетворилася на парковку.

Андрію Павловичу, звертаємо Вашу увагу, що жителі міста НЕ проти будівництва закладу «Макдональдс» у Кропивницькому, але ми виступаємо ЗА збереження Центрального скверу і просимо Вас запропонувати компанії «Макдональдс-Україна» іншу ділянку.

Сподіваємося, що Ви – як мудрий господар – підете назустріч жителям Кропивницького і станете на захист Центрального скверу.

Також віримо, що міська влада здатна виконати у сквері благоустрій (відремонтувати покриття доріжок, лавочки, освітлення тощо) своїми силами, зберігши при цьому дерева, а ми цьому будемо всіляко сприяти».

Дата початку збору підписів: 28 квітня. До кінця збору підписів залишилося: 37 днів.

Станом на 4 травня петицію підписали 302 людини з 450 необхідних.