Повідомлення
  • There is no category chosen or category doesn't contain any items

Кропивничан просять поділитися світлинами храму Володимира Великого

Автор: Нова Газета

Майстерня «Пан Тюльпан» закликала кропивничан поділитися історичними фото храму святого Володимира Великого (знаходиться за «Кіровоградгазом» на вулиці Тарковського).

 

Нині фахівці майстерні працюють над проєктом з благоустрою храму, для детальної історичної реконструкції території церкви необхідні фото храму до руйнації.

Храм святого Володимира Великого закладено у 1795 році і освячено у 1826 році. Пережив він і духовне піднесення і глибоке спустошення. У 1996 році його передали релігійній громаді Української Автокефальної Православної Церкви міста Кропивницького, до якої і входила  Свято-Володимирська парафія. Зараз храм знаходиться під юрисдикцією Православної Церкви України. За часів комуністичного режиму було знищено і сплюндровано багато духовних святинь. Не став винятком і храм св. Володимира Великого, один з найстаріших у місті (колишня Покровська єдиновірська церква). У різні роки храм виконував функції складу, був приміщенням для універсальної біржі, потім використовувався як Будинок культури працівників торгівлі, за цей час будівлю поступово руйнували і перебудовували… Починаючи з 1996 року, храм відбудовується силами самих парафіян і благодійників.

«Спільно з настоятелем протоієреєм Йосипом Дрекалом ми вирішили розпочати створення проєкту з благоустрою території храму. Звертаємось до небайдужих містян, особливо до тих, хто має історичні фотографії цієї пам’ятки архітектури місцевого значення до руйнації, надати копію для використання в роботі над проєктом», – розповіла представниця компанії Анна Богун. 

Контакти майстерні «Пан Тюльпан»:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. , viber:0509548745