Повідомлення
  • There is no category chosen or category doesn't contain any items

Школярі Голованівська і Малої Виски полетіли до Польщі

Автор: Нова Газета

Дві учнівські делегації з Кіровоградщини (загалом 20 дітей і четверо дорослих) полетіли до Польщі за програмою обміну молоддю. Це освітньо-культурні проєкти, які реалізуються завдяки міжнародним зв’язкам ГО «Баба Єлька».

 

Першими за кордон вирушили представники Маловисківської ЗШ № 4, яких гостинно зустріла громада Томпковіце. Діти вже встигли прогулятися селищем, дізнатися місцеву історію, побачити тамтешню школу, яка особливо вразила нашу делегацію.

«Це інший світ. Ти заходиш у приміщення, у якому все зроблено для дітей. Сучасно, комфортно, безпечно. Класи так і манять до здобуття знань. Тут діти й вчителі – поважні особи. Сподіваємось, що досвід від польських колег можна буде втілювати для розвитку нашої школи», – ділиться враженнями учасниця делегації з Малої Виски Аліна Гончар.

Наші школярі вчили поляків української пісні «Гей, соколи». А ті, у свою чергу, запропонували маловищанам опанувати польський танець «Полонез».

Тим часом до вильоту готувалися школярі з Голованівського ліцею ім. Тараса Шевченка. Це вже другий міжнародний проєкт, у якому беруть участь представники ліцею. І минулорічний, і нинішній обмін організувала команда «Баби Єльки» зі своїм польським партнером Маєю Цьонкою,  викладачкою мистецтва середньої школи гміни Псари. Якщо у 2020-му відвідуванню Польщі завадив суворий карантин, то цьогоріч голованівські школярі таки перетнули кордон. Делегацію прийняли однолітки з сілезького міста Славкув.

Що побачили наші діти в Польщі і чим дивували своїх нових знайомих – читайте в наступних номерах «Нової газети».