Повідомлення
  • There is no category chosen or category doesn't contain any items

Турецький нейрохірург Сельчук Пекер: Держава в будь-якому випадку повинна піклуватися про здоров’я своїх громадян

Володимир Кондрашов
Автор: Володимир Кондрашов

Днями Кіроворадщину відвідав професор Сельчук Пекер (на фото) один із провідних турецьких спеціалістів із нейрохірургії. Окрім безпосередньої практики в «Лікарні Святого Луки», обласній лікарні та обміну досвідом з українськими колегами, у графіку гостя знайшлося місце і для спілкування з журналістами. Потрапив на аудієнцію в «Лікарню Святого Луки» і кореспондент «Нової газети».

 

Представник найбільшої мережі приватних клінік Туреччини розповів про мету свого візиту на Кіровоградщину. Як виявилося, між «Аджибадем» та «Лікарнею Святого Луки» підписано договір про партнерство, яке зараз в основному втілюється у форми інформаційні, тобто сюди приїжджають професіонали з Туреччини (попереднім гостем був торакальний хірург), а зараз – спеціаліст по роботі на установці стереотаксичної нейрохірургії гамма-ніж. За день до спілкування з журналістами Сельчук Пекер провів семінар для лікарів, адже його навики є вельми затребуваним в Україні, а досвід – вкрай необхідним для професіонального росту українських нейрохірургів. У день інтерв’ю професор проводив безкоштовний огляд пацієнтів.

– В Україні складається така ситуація, що досить часто люди не слідкують за своїм здоров’ям і звертаються до лікарів, у тому числі і до онкологів, занадто пізно. Чи існують у Туреччині якісь державні програми, які націлені на попередження хвороб або хоча б на виявлення їх на ранніх стадіях?

– Так, існують певні програми, покликані виявити рак на ранніх стадіях. Але лише певні види раку. Зокрема, рак грудей та гінекологічні види раку. Завдяки широкій інформаційній підтримці та інформуванню населення люди все більше намагаються звертати увагу на своє здоров’я, але рівень теж, звісно, далекий від ідеального.  

– Які найновіші технології в галузі нейрохірургії та онкології застосовуються в турецьких клініках?

– Наприклад, усе те, що в даний момент застосовується у світовій практиці, усе це є і в нас. Якщо говорити про нейрохірургію, то, наприклад, інтраоперетивний МРТ. Для радіотерапії – установки «Гамма-ніж», «Кібер-ніж», роботична хірургія.

– За якою медициною ви бачите майбутнє: приватною чи державною?

–  У майбутньому більше буде розвиватися саме сфера приватних клінік, приватної медицини. Проте держава зобов’язана піклуватися про здоров’я населення. Тому обов’язково повинна бути підтримка з боку держави. Жодне керівництво ніколи не скаже і не зможе сказати своєму народу, що воно не буде займатися його здоров’ям. Це неможливо. 

– У продовження питання. В Українін тривають дискусії навколо страхової медицини. Як з цим у Туреччини?

– У Туреччині у кожного громадянина є обов’язкова державна страховка здоров’я. Діти ж від народження її мають. Громадяни в державних лікарнях отримують медичну допомогу безкоштовно, у приватних клініках – зі значними знижками. Крім того, на деякі медичні процедури, такі як трансплантація органів або серйозні операції, які держава не може забезпечити на базі власних клінік, укладаються договори. У результаті держава оплачує рахунки пацієнта, а пацієнт отримує якісну медичну допомогу безкоштовно.

– Наскільки високі страхові внески відносно середньої зарплати?

– Роботодавець, який зобов’я-заний оплатити медичну страховку держави за працівника, сплачує близько 10% від його заробітної плати.

– У такому випадку, чи існує система так званих «добровільних внесків» на зразок нашої?

– Ні, що ви. Такого, звісно, немає. Така практика була років 20 тому, до переходу на страхову медицину.

– Чи задумуються українські пацієнти про можливість лікування в Туреччині?

– Туреччина вигідна для українців. Це, по-перше, ціни, що нижче європейських за умови європейської якості, і, звісно, відсутність віз, що значно спрощує поїздку на лікування.

– Ви плануєте приїжджати в Україну ще?

– Цілком можливо, якщо запросите. Співпраця нашої медичної групи з «Лікарнею Святого Луки» будується на такому принципі, що ми намагаємося привезти сюди лікарів різних спеціалізацій, щоб було максимально цікаво колегам. Але, якщо запрошуватимуть, обов’язково приїду ще.

 

Довідка: Сельчук Пекер – професор, доктор, спеціаліст з нейрохірургії Медичної групи «Аджибадем», член Турецького Фонду Нейрохірургії, Асоціації лікарів Туреччини, Міжнародної асоціації з вивчення болю (IASP). Практикує з 1984 року. Учасник 14 наукових семінарів, член президіуму трьох міжнародних медичних конгресів.