Повідомлення
  • There is no category chosen or category doesn't contain any items

Із Нового Року…

Автор: Нова Газета

Ще у березні 2014-го екс-міністр закордонних справ Дещиця на запитання: «Коли запровадять безвізовий режим з ЄС?», упевнено відповідав – із 1 січня 2015 року.  А вже зараз  стає зрозуміло, що перспективи не такі вже й радісні. Єдине, в чому виявися правий екс-міністр, так це в тому, що з 1 січня нас чекають зміни. Які саме – розбиралися кореспонденти «Нової».

 

 

Апокаліпсис домашнього виробництва переноситься

 

Верховна Рада відстрочила заборону на продаж молочної і м’ясної продукції домашнього виробництва на аграрних ринках, що мала набути чинності з
1 січня 2015 року, згідно з прийнятим ще в 2005 році законом «Про безпеку і якість харчових продуктів», до 1 січня 2020 року. За цей  законопроект у неділю, 28 грудня, проголосували 310 депутатів.

 

 

Телебачення без Шустера і «Х-спорту»?

 

Одне з найпопулярніших політичних телешоу з 1 січня зникне з екранів.
Принаймні, на «Першому національному» Шустера більше не буде. Офіційний лист-попередження було надіслано голові студії Савіку Шустеру. Із 1 січня припинить мовлення (принаймні, тимчасово) і канал «Х-спорт». Відновити мовлення канал планує за 90 днів.

 

З нового року – дешевше?

 

Попри ріст курсу долара, з 1 січня деякі товари мають подешевшати, зокрема алкоголь та тютюн. Принаймні, теоретично. Згідно з постановою Кабміну про «Деякі питання запровадження марок акцизного податку нового зразка для алкогольних напоїв і тютюнових виробів», з 1 січня 2015 року в Україні мали бути запроваджені марки акцизного податку нового зразка: вартість акцизної марки на алкогольну продукцію з наступного року буде знижена до 0,1926 грн./шт. з 0,27 грн./шт., а на тютюнові вироби – до 0,091 грн./шт. з 0,142 грн./шт. Чи позначиться це на кінцевому споживачеві – побачимо.

 

Українська міліція з грузинськими спеціями

 

Із нового року в Україні розпочнеться реформа міліції. Говорячи про подробиці реформи, перший заступник МВС України Ека Згуладзе зазначила: «Ми змінюватимемо принципи навчання, замінювати тих, хто навчає. Дуже важливо, щоб той, хто вчить, вірив у те, чому вчить». За словами Згуладзе, міністерство втратить більшу частину правоохоронців і набере нових за новими критеріями. «Від 18 до 35 років. Відібрані кандидати підуть в нові училища. Їх закінчать близько 50%. Решта будуть працювати по-новому. І з гарантовано підвищеною зарплатою», – сказала перший заступник міністра внутрішніх справ.

 

 

Їздити стане дорожче

 

Тарифи на перевезення можуть підвищитися. При чому найскладнішою ситуація буде із залізничним транспортом. Подорожчання у профільному міністерстві називають «оптимізацією тарифів на перевезення», пише «Преса України». Поки що невідомо, як підвищиться проїзд в авто- та залізничному транспорті, проте міністр інфраструктури уже зазначає, що це вимушений захід: «У міністерстві сподіваються швидко та якісно стабілізувати ситуацію із цінами на проїзд у найбільш проблемних областях. В основному це стосується залізничних перевезень», – зазначив міністр інфраструктури України Володимир Омелян.

 

Відновлюватимуть Донбас?

 

Із початком 2015 року має повноцінно запрацювати Державне агентство з відновлення Донбасу.

 

 

 

 

 

 

На заробітки – в ЄС?

 

Із нового року Росія введе обмеження щодо українців, які приїжджають на роботу. Про це російський прем’єр Дмитро Медведєв написав у своїй статті для «Независимой газеты». На думку Медведєва,  для багатьох українців робота в Росії – це «єдине джерело існування». Із наступного року Росія буде вимушена це джерело перекрити, сказав він. Разом з тим, органи статистики України у цьому році зафіксували різке збільшення потоку заробітчан з України до Польщі та інших країн Європи, тоді як в Росію стали їздити рідше.

 

 

Крим – без футболу і церкви?

 

Із 1 січня в силу вступила заборона УЄФА стосовно кримських футбольних клубів. Від початку 2015 року кримським клубам заборонено брати участь у чемпіонаті Росії з футболу. Таким чином, надія на нормальний розвиток футболу на окупованій території практично відсутня.

Крім того, з 1 січня 2015 року громади УГКЦ в Криму можуть зняти з реєстрації, а майно – конфіскувати. Про це сказав Глава УГК Церкви в інтерв’ю інтернет-виданню «Цензор.нет». До речі, Росія вимагала, щоб Крим жив винятково за її законами уже з 1 січня. А ще з нового року там мали закрити всі обмінники валюти…

 

 

Біометричні паспорт – крок до Європи

 

Виготовлення, оформлення і видача проїзного документа з безконтактним електронним носієм для виїзду з України розпочнеться з 1 січня 2015 року. Цим опікуватиметься Державна міграційна служба України. Документи, видані раніше, будуть дійсними протягом строку, на який були видані.

 

 

 

 

 

ВСЕ БУДЕ ДОБРЕ

Ніхто цього не обіцяє, але ми віримо, що усе буде добре. Спасибі, що залишаєтесь з нами у цей складний час.