Повідомлення
  • There is no category chosen or category doesn't contain any items

«МИ ХОЧЕМО ВШАНУВАТИ МАЛЕНЬКИХ ДІТЕЙ ВЕЛИКИХ ГЕРОЇВ»

Автор: Нова Газета

У Кіровограді відбулася презентація народного календаря «Заквітчана пісня», кошти від продажу якого будуть спрямовані на допомогу дітям учасників АТО.

 

У гостинних стінах обласної філармонії зібралися поціновувачі мистецтва, художники, учасники АТО, благодійники, духовенство, представники влади, журналісти – усі, хто своїми діями наближує перемогу нашої країни у цій новітній війні. Презентація мала камерний характер – без пафосних промов, але зі словами, які будили серце.

Нагадаємо, ініціатором цього проекту став народний депутат України Станіслав Березкін, а художнє оформлення унікального календаря здійснила заслужена майстриня народної творчості України, член Національної спілки народних майстрів України Лариса Зоріна. Календар не має фіксованої ціни – кожен зможе придбати його за будь-яку суму, яку він вважає прийнятною. Усі виручені кошти будуть спрямовані на допомогу дітям, чиї батьки загинули на Сході країни.

За словами дружини народного депутата Ірини Березкіної, ця подія з одного боку надзвичайно значуща, а з іншого – надзвичайно сумна, адже сьогодні усі наші думки і молитви спрямовані на те, щоб в країні завершилася війна.

– Допомагати тому, хто цього потребує – це найвище призначення тих, хто може це робити. Якось під час зустрічі з учасниками АТО я почула, як один юнак сказав про три речі, яких він боїться найбільше: щоб жертви цієї війни не були даремними, щоб не залишитися нікому не потрібним інвалідом і щоб не були забутими сім’ї тих героїв, які загинули. Я впевнена, що тепер наше завдання – зробити так, щоб цього не трапилося, – зазначила Ірина Березкіна під час виступу.

Протягом презентації відбулася ще одна знакова подія: голова благодійного фонду «Добротвір» Андрій Малик разом із учасником АТО, нашим земляком Русланом Вівсяним передали Кіровоградському обласному краєзнавчому музею прапор, на якому у липні наші кіровоградські спецпризначенці, які на той час перебували в Амвросіївці, поставили свої підписи і побажання. Цей прапор стане одним із експонатів виставки, яка готується в музеї. Як зазначив Андрій Малик, презентація народного календаря – це лише маленька краплина волонтерського руху, який набирає обертів по всій Україні. «Ми хочемо вшанувати маленьких дітей великих Героїв – хлопців, які стоять на своїх постах і не віддають жодного сантиметра рідної землі», – сказав голова «Добротвору», розповідаючи про особливості календаря. Він також повідав і механізм збору коштів: у Кіровограді календар можна придбати у центральному відділенні Кіровоградської обласної дирекції «Укрпошти», у книжковому магазині «Букі», а також у приміщенні громадської організації «Спільна дія» (телефон для довідок: 067-520-70-09).

Закликала до благодійності і авторка картин, які стали сторінками календаря, народна майстриня Лариса Зоріна. Вона розповіла, що ідея створення такого календаря зародилася в неї давно, тому коли з’явилася пропозиція видати його, вона охоче погодилася: «Цей календар – одна ознака того, що ми всіма силами намагаємося підтримати наших захисників і їхні родини. Українська культура багата на свята, я ж для своїх картин обрала одні з найяскравіших. Пейзажі та інтер’єри для багатьох із нас будуть знайомими, адже вони з нашого дитинства. Наприклад, вулиці й хатинки – із села Олександрівка Устинівського району, а інтер’єри хатинок – із Верблюжки Новгородківського району. Дуже важливо усім нам не бути байдужими і долучитися до цієї акції. Ми можемо допомогти дітям, чиї батьки загинули в АТО», – закликала Лариса Зоріна.

Слідкуватиме за збором, а також розподілом і передачею коштів дітям загиблих героїв Наглядова рада. До неї долучилися мама Анатолія Бузуляка, заступника командира групи спеціального призначення 3-го полку спецпризначення, який загинув на Донбасі – Галина Бузуляк; член правління Благодійного фонду «Добротвір» Ірина Березкіна, майор Збройних Сил України Петро Гарасимяк; заслужений майстер народної творчості Лариса Зоріна; голова Благодійного фонду Станіслава Березкіна «Добротвір» Андрій Малик; Єпископ Кіровоградський і Голованівський УПЦ КП Марк; директор Кіровоградської дирекції УДППЗ «Укрпошта» Людмила Салоїд; директор книгарні «Букі» Оксана Червоная; командир батальйону патрульної служби міліції «Кіровоград» В’ячеслав Шевченко; власний кореспондент газети Верховної Ради України «Голос України» Петро Мельник.

Олександра МУШКЕТ,
фото Ігора ДЕМЧУКА